آیا کرفس کالری منفی دارد؟

خرید ادکلن

ممکن است شنیده باشید که کرفس، کالری های منفی دارد که بدان معناست که خوردن کرفس، کالری های بیشتری نسبت به آنچه بدن تان بعد از خوردن آن جذب می کند، می سوزاند. در حالی که کرفس، یک ماده غذایی بسیار کم کالری است و یک انتخاب عالی برای زمانی می باشد که سعی دارید به یک وزن سالم برسید یا آن را حفظ کنید اما لزوما یک ماده غذایی با کالری منفی نیست.

آنچه در این مقاله می‌خوانید :

کالری ها در کرفس

با توجه به پایگاه داده ملی مواد مغذی USDA، کرفس در هر ساقه با سایز متوسط حدود ۶ کالری فراهم می کند. همان مقدار کرفس حاوی حدود ۱ گرم کربوهیدرات کل است. از جمله 0.6 گرم فیبر. با توجه به تحقیقات دانشگاه ماساچوست، فیبر به طور کامل توسط بدن شما هضم یا جذب نمی شود. با این حال تعداد ناچیز کالری های فراهم شده توسط پروتئین، قند و چربی در کرفس، توسط بدن شما جذب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

کرفش , رژیم غذایی با کرفس , میزان کالری کرفس

اثر گرمازایی غذا

با توجه به نسخه سال 2007 از مجله فیزیولوژی کاربردی، تعداد کالری هایی که بدن شما به وسیله خوردن و هضم غذا می سوزاند، اثر گرمازایی غذا نامیده می شود و حدود 10 درصد از کل مصرف انرژی بدن شماست. بنابراین اگر شما در حال مصرف و خوردن 2000 کالری در یک روز هستید، بدن شما حدود 200 کالری از آن مقدار کالری را صرف خوردن و هضم غذا می کند. بنابراین اگر شما یک ساقه کرفس متوسط با 6 کالری می خورید، بدن شما تقریبا 1 کالری را صرف خوردن و هضم آن ساقه می کند.

حرف آخر

در حالی که کرفس یک ماده غذایی بسیار کم کالری است، به احتمال زیاد کالری منفی به شما نمی دهد. مایوکلینیک می گوید در حالی که از نظر تئوری ممکن است که مواد غذایی با کالری منفی وجود داشته باشند اما هیچ مطالعه علمی معتبری وجود ندارد که ثابت کند موادغذایی خاصی باعث اثرات «کالری منفی» می شوند. با توجه به یک بررسی که در سال 2008 در مجله تغذیه بالینی آمریکا منتشر شد، در حقیقت پروتئین، یک درشت مغذی است که باعث می شود بدن تان بیشترین کالری را بسوزاند. علاوه بر این، در حالی که فیبر توسط بدن شما جذب نمی شود، یک ساقه کرفس متوسط تنها شامل 0.6 گرم فیبر است اما 6 کالری کل فراهم می کند. احتمالا بدن شما حداقل مقداری از کالری هایی که کرفس فراهم می کند را جذب خواهد کرد.

منبع : مجله اینترنتی تناسب اندام

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.