ترک و ترکیدگی پوست در قسمت ها بدن

ترک و ترکیده گی پوست در قسمت ها بدن

خرید ادکلن

خط های روی شکم یا ترک و ترکیدگی پوست با چه عواملی پدید می آیند و مهمترین روش های پیشگیری از بروز این عارضه کدامند چگونه می توان این عارضه را درمان کرد خاصیت کش آمدن پوست و برگشت به حالت اول موجب پیدایش خطوط مختلف روی آن می شود

فرقی ندارد دلیلش چه باشد، بلوغ، بارداری یا اضافه وزن بیشتر ما از این ترک ها روی پوست بدنمان داریم.

این علامت ها شکل های مختلفی دارند از جمله نقره ای ضخیم و یا خطوط قرمز، هر جایی از بدن نیز ممکن است خود را نشان دهند از سینه و ران ها گرفته تا زانوها.

تحقیقات علمی به ما می گوید که دقیقا چرا و چگونه چنین خطوطی ایجاد می شوند. این ترک ها بیشتر با نام خط های بارداری شناخته می شوند، دلیل ایجاد شدنشان هم در واقع یک اختلال در شبکه فیبر الاستیک ( خاصیت کش آمدن پوست ) است که از درون پوست عبور می کند.

همینطور که پوست در طول رشد های ناگهانی مانند بلوغ، و بارداری کشیده می شود، الستین داخل پوست در امتداد سطح مولکولی کشیده می شود. درست مانند کش آمدن پنیر در پیتزای مورد علاقه تان پوست نیز دیگر مانند قبل و شکل اولیه اش جمع نمی شود.

اینکه چه احساسی نسبت به این خطوط داریم می تواند روی زندگی مان تاثیر داشته باشد. خب بسیاری از ما اصلا دوست ندارند این خطوط را دیگران ببینند و بعضی نیز برایشان مهم نیست از آنها چنین خطوطی گذر زمان را نشان می دهد. هرچه بیشتر روی نشانه های روی پوست حساس باشید زندگی سخت تر می شود.

برخی خانم ها فکر می کنند، اعتماد به نفس، کیفیت زندگی، و شرکت در بعضی فعالیت ها تحت تاثیر این خطوط قرار می گیرد، به همین دلیل تحقیق در مورد نشانه هایی که روی گوشت ایجاد می شود مهم است.

گسترش و تداوم ایجاد شدن این خطوط چیزیست که نمی توان روی آن کنترل داشت. البته ژنتیک و اضافه کردن وزن دو عامل اصلی در بروز خطوط پوست هستند.

مورد دوم را تا حدودی می توان کنترل کرد، اما ژنتیک را نمی توانیم، پس شاید بهتر باشد که به سادگی این خطوط را قبول کنیم.

این را هم بدانید وقتی کشیدگی پوست به سطح ملکولی رسید دیگر هیچ کدام از آن کرم های گران قیمت با ادعاهای عجیب و غریب کاری جز سبک کردن کیف پولتان نمی توانند انجام دهند.

نمی توانیم متوقف یا درستشان کنیم؟ وقتش است که بگوییم به درک! بهترین چیز این است که خودمان باشیم بدون ترس از قضاوت دیگران، مهم این است که همینطور که هستیم زیبا باشیم. این خطوط هم قسمتی است از کسی که هستیم آنها را قبول کنیم و زندگی را برای خود سخت نکنیم.

 

منبع : وب سایت دکتر کرمانی

گردآورنده : بی جامه – Bijame.Com

لینک کوتاه : https://www.bijame.com/?p=4943

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.