تلگرام شمشیر دولبه ای که همسرتان را میگیرد

تلگرام مراقب باشید همسرتان را از شما نگیرد

خرید ادکلن

تلگرام یکی از تکنولوژی های جدیدی است که این روزها طرفداران بسیاری دارد و روی تلفن همراه همه نصب شده است. اگر شما هم از طرفداران تلگرام هستید بهتر است مواضب باشید که تلگرام همسرتان را از شما دور نکند.

تلگرام مراقب باشید همسرتان را از شما نگیرد
تلگرام مراقب باشید همسرتان را از شما نگیرد

مراقب باشید، تلگرام ممکن است همسرتان را از شما بگیرد!!

پنج، شش سال پیش را به یاد بیاورید؛ زمانی كه هنوز استفاده از تلفن‌های هوشمند فراگیر نشده بود. آن روزها چقدر با همسرتان وقت می‌گذراندید؟ چقدر با فرزندتان بازی می‌كردید و ساعات خانه بودن‌تان را چطور سپری می‌كردید؟ تلفن‌های هوشمند به‌خاطر جذابیت‌های فراوان‌شان و البته خدماتی كه در اختیارمان گذاشته‌اند، این روزها به جزیی حذف نشدنی از زندگی‌مان تبدیل شده‌اند؛ جزیی كه حتی اگر دل‌مان هم بخواهد، نمی‌توانیم از خانه‌مان بیرونش كنیم و با خیال راحت، مثل سال‌های قبل زندگی‌مان را بگذرانیم.

نصب كردن تلگرام روی گوشی تلفن همراه، می‌تواند مثل شمشیر دو لبه عمل كند. از یك طرف می‌تواند شما را با یك دنیای تازه روبه‌رو كند و رابطه‌های فراموش شده را به زندگی‌تان وارد كند و از طرف دیگر می‌تواند مثل دیوار میان شما و همسرتان قرار بگیرد و با هم بودن را از یادتان ببرد اما نگران نباشید. ما به شما می‌گوییم كه با رعایت ریزه‌كاری‌هایی می‌توانید این دیوار را از میان ‌بردارید و نگذارید تلگرام بازی هر روزه رابطه شما و همسرتان را تهدید كند.

 

درتمام گروه های تلگرامی نباشید

نگاهی به فهرست گروه‌هایی كه در تلگرام عضو‌شان شده‌اید، بیندازید. گروه همكلاسی‌های مدرسه، بچه‌های دانشگاه، كارمندان اداره، خانواده، دخترخاله‌ها، بچه‌های محله و… . شاید به خودتان بگویید هر روز باخبر شدن از  حال همه این آدم‌های دور، لطفی است كه تلگرام در حق‌تان كرده اما بهتر است از خودتان بپرسید برای باخبر شدن از آدم‌هایی كه شاید هفته‌ای یك‌بار و سالی یكبار از آنها خبر می‌گرفتید، هر روز چند ساعت وقت صرف می‌كنید؟

چه اندازه از وقت شما صرف خواندن پیام‌هایی می‌شود كه به شما ربطی ندارد و چقدر برای پیام‌هایی كه از این گروه به آن گروه دست به دست می‌چرخد، وقت صرف می‌كنید. درحالی كه ممكن است ده‌ها دقیقه از وقت‌تان را صرف صحبت كردن در مورد عكسی كه می‌گوید یك عروس در شیرازلباس یك میلیاردی پوشیده صرف كنید، چند بار به فرزندتان كه برای حرف زدن با شما كنارتان می‌نشیند بی محلی می‌كنید و فراری‌اش می‌دهید؟

شاید اولین قدم برای اینكه به تلگرام اجازه ندهید خوشبختی را از خانواده شما دور كند، این باشد كه با یك عذرخواهی ساده گروه‌هایی را كه فكر می‌كنید حضور در آنها چیزی به شما اضافه نمی‌كند یا احساس بهتری به شما نمی‌دهد ترك كنید. دلیلی ندارد از گروه خرید اجناس از تركیه تا گروه آخرین اخبار سینمایی، در همه عضو باشید. پس برای شروع تلگرام‌تان را كمی پاكسازی كنید.

شبکه اجتماعی موبایل مثل تلگرام درصورت اینکه مدیریت نشوند می تواند رابطه شما را به خاطر بی اندازند
شبکه اجتماعی موبایل مثل تلگرام درصورت اینکه مدیریت نشوند می تواند رابطه شما را به خاطر بی اندازند

از صدا خفه‌كن استفاده كنید!

حالا شما مانده‌اید و گروه‌هایی كه دل‌تان نیامده از آنها دل بكنید. بهتر است این گروه‌ها را هم در ذهن‌تان اولویت‌بندی كنید. مثلا به خودتان بگویید دوست دارم در همان لحظه كه در گروه خواهر‌هایم پیامی به من می‌رسد، جواب پیام آمده را بدهم اما از دخترخاله‌ها اگر هفته‌ای یك‌بار هم با خبر شوم، ایرادی ندارد. پس می‌توانید بر اساس این دسته‌بندی ذهنی، صدا یا نوتیفیكیشن برخی گروه‌هایی را كه در آنها عضو شده‌اید، قطع كنید و به جای اینكه برای دیدن پیام‌شان هر لحظه سراغ تلفن هوشمندتان بروید، هر چند روز یكبار وقت خالی‌تان را با خواندن پیام‌های‌شان پر كنید.

اگر با وارد شدن به گروه، در قسمت بالای تلگرام‌تان روی  «notification and sounds » كلیك كنید، می‌توانید این تنظیمات را انجام دهید. حتی اگر هر لحظه گوشی تلفن همراه‌تان را چك نكنید، صداهای بی‌وقفه پیام‌هایی كه به شما می‌رسند، ممكن است همسرتان را كلافه كنند. پس با بستن صدای گروه‌های فعال یا گروه‌هایی كه می‌توانید بعدها به پیام‌های‌شان رسیدگی كنید، تنش‌ها را كم كنید.

در استفاده از تلگرام قانون مدار باشید

حالا شما مانده‌اید و گروه‌هایی كه نه از آنها دل كنده‌اید و نه حاضر شده‌اید صدای رسیدن پیام‌های‌شان را قطع كنید. برای اینكه حضور در این گروه‌ها یا پیغام‌هایی كه لحظه لحظه از آدم‌های مختلف به شما می‌رسد، آرامش‌تان را از بین نبرد و میان شما و همسرتان فاصله نیندازد، بهتر است قانون‌هایی را برای استفاده از تلفن هوشمند‌تان وضع كنید.

_ یكی از این قانون‌ها می‌تواند مربوط به مكان‌ها و موقعیت‌هایی شود كه در آنها حق استفاده از تلفن هوشمند یا اینترنت تلفن همراه را ندارید

برای مثال وقتی سر میز غذا هستید، وقتی به ‌مهمانی رفته‌اید یا ‌مهمان دارید، وقتی با هم روی نیمكت پارك نشسته‌اید و خلاصه وقتی كه شما و همسرتان برای داشتن یك تجربه آرامش‌بخش و گذراندن وقت دونفره یا خانوادگی برنامه‌ریزی كرده‌اید، نباید حتی خیال بیرون آوردن تلفن همراه از كیف‌تان هم به سرتان بزند.

_ به جای اینكه هر پنج دقیقه یك‌بار سراغ گوشی‌تان بروید و به پیام‌هایی كه دریافت كرده‌اید، پاسخ دهید، زمان مشخصی را به تلگرام و اینستاگرام‌بازی‌تان اختصاص دهید

شما می‌توانید سه وعده كه هر كدام‌شان 15 تا 20 دقیقه طول می‌كشند را موبایل بازی كنید و اجازه ندهید كه دیگران به‌خاطر مدام گوشی به دست بودن‌تان به شما اخطار دهند. گذشته از این اگر یك موبایل‌باز تمام وقت نباشید، دیگر به اضطراب تلفن همراه كه باعث می‌شود همیشه نگران پیام‌هایی كه به شما رسیده و ندیده‌اید و لایك‌هایی كه دریافت كرده‌اید و نمی‌دانید، دچار نشوید.

_ شاید تا به حال به این موضوع توجه نكرده باشید كه تلگرام‌بازی، اینستاگرام بازی یا سرگرم شدن با بازی‌هایی كه روی گوشی‌تان نصب كرده‌اید، چقدر زمان شما را برای پیشرفت كردن محدود كرده ‌است

ممكن است اینكه شما به جای انجام كارهای مفیدی كه قبلا انجام‌ می‌دادید، تنها پیام‌بازی می‌كنید، همسرتان را هم آزرده كرده باشد. شما در شبكه‌های مجازی مختلف اطلاعات دم‌دستی را پیدا می‌كنید و تصور می‌كنید این شبكه‌ها به شما چیز یاد می‌دهند اما یادتان می‌رود كه حساب كنید به جای تلگرام‌بازی هر روزه چند صفحه كتاب می‌توانید بخوانید یا چطور می‌توانید برای ادامه تحصیل برنامه‌ریزی كنید؛ پس بهتر است در ساعاتی كه برای مطالعه كردن، درس خواندن و. . . در نظر گرفته‌اید، صدای تلفن همراه‌تان یا اینترنتش را قطع كنید تا ناخواسته مورد حمله پیام‌ها قرار نگیرید. اصلا می‌توانید برای روز‌تان هدفی تعیین كنید و به خود بگویید تا به آن هدف نرسیده‌ام، دست به گوشی نمی‌شوم.

در گروه های تلگرامی با همسرتان همراه شوید

می‌توانید برای كم كردن حساسیت‌ها و سوءتفاهم‌ها همسرتان را هم در برخی گروه‌ها كه فكر می‌كنید محتوای‌شان برای او هم مفید است، عضو كنید. حضور مشترك شما در گروه‌هایی كه اعضایش به مرزها احترام می‌گذارند، می‌تواند شروع خوبی برای از بین بردن نگاه منفی همسرتان به تلگرام‌بازی‌های شما باشد. البته حتی حضور او هم نباید مجوزی باشد برای بیش از اندازه گوشی به دست بودن شما؛  پس حتی در این صورت هم به اصولی كه پیش از این گفتیم، احترام بگذارید.

به همسرتان ردیاب وصل نكنید

از همسرتان انتظار نداشته باشید كه مدام دست به گوشی نشسته باشد تا به پیام‌های شما پاسخ دهد.اگر از آن دسته افرادی هستید كه تمام روز مشغول پیام فرستادن به همسرشان هستند و جواب ندادن‌های او را پای بی‌مهری‌اش می‌گذارند، باید بدانیدكه این عادت‌تان به زیان رابطه شما تمام می‌شود. به همسرتان اجازه دهید برخی ساعات روز از شما فاصله بگیرد و به مدد تكنولوژی كه گوشی تلفن همراه‌تان به آن مجهز شده، مدام كنترلش نكنید و چشم انتظار محبت‌هایی كه قرار است برای شما تلگرام كند. نباشید.

سوءتفاهم نسازید

شاید ندانید اشتباهاتی كه ناخواسته انجام می‌دهید، می‌توانند به یك دردسر جدی برای‌تان تبدیل شوند. اگر به قانون‌های ناگفته زیر پایبند باشید، دیگر تلگرام‌بازی نمی‌تواند رابطه شما و همسرتان را شكرآب كند.

تصور نكنید ارتباط‌های بافاصله می‌توانند رسمیت كمتری داشته باشند

آقای رئیس شما حتی پشت پیام‌های تلگرام هم همان آقای رئیس است؛ پس اگر وقتی روبه‌رویش نشسته‌اید، او را «شما» خطاب می‌كنید و محدوده‌های خاصی را رعایت می‌كنید، پشت گوشی تلفن هم باید به همان مرزبندی‌ها وفادار باشید. شكستن این مرزها می‌تواند سوءتفاهم‌هایی را ایجاد كند و این سوء‌برداشت‌ها گاهی می‌تواند به زندگی مشترك‌تان هم حمله كند.

ممكن است پیام‌هایی كه درست در زمان شام خوردن یا بعد از به تختخواب رفت‌تان می‌رسند، همسرتان را از كوره بدر ببرند

به همین دلیل سعی كنید خودتان در ساعات آرامش خانواده گوشی به دست نشوید و از اعضای گروه‌هایی كه در آنها عضو شده‌اید هم بخواهید زمانبندی مشخصی را برای پیام دادن در نظر بگیرند.

مراقب گالری عكس‌های‌تان باشید

شما همه اعضای گروه‌ها را نمی‌توانید مدیریت كنید و گاهی ناخواسته پیام‌ها و عكس‌هایی را دریافت می‌كنید كه می‌توانند سوءتفاهم‌ساز شوند. بهتر است در تنظیمات تلفن همراه‌تان پیش فرض وارد شدن همه عكس‌ها با گالری تلفن‌تان را حذف كنید تا وقتی در حال نشان دادن عكس به یكی از اعضای خانواده‌تان هستید، ندانسته با تصویری كه در گوشی‌تان بدون خواست شما ضبط شده، روبه‌رو نشوید.

از همسرتان بخواهید كه به حریم خصوصی شما احترام بگذارد

و پیام‌هایی كه دریافت می‌كنید را بدون خواست شما نخواند. البته پیش‌نیاز دیدن چنین احترامی، این است كه با رفتارهای خود سوءتفاهم ایجاد نكنید و با اشتباهات‌تان كنجكاوی او را بیش از اندازه تحریك نكنید.

منبع : مجله سیب سبز

گردآورنده : بی جامه – Bijame.Com

لینک کوتاه : https://www.bijame.com/?p=4633

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.