زیبایی با شستن اصولی صورت

خرید ادکلن

هزاران سال است که بشر روزی چند بار صورتش را می شوید و خشک می کند، اما این کار به ظاهر ساده هم قوانین خاص خودش را دارد، می توانید با رعایت نکاتی، از همین کار ساده، برداشت های زیبایی داشته باشید.

در ابتدا اگر آرایشی روی صورت دارید با استفاده از پاک کننده ها، و پنبه، آن را پاک کنید، بهتر این است که از پاک کننده های گیاهی استفاده کنید و نگذارید که هیچ آرایشی روی صورتتان بماند، این قانون را به خصوص در شب هنگام  بیشتر رعایت کنید، زیرا در فاصله بین شب تا صبح، فرصت زیادیست برای این که مواد مضر آرایشی، جذب پوستتان شود و زیبایی و طراوت آن را نابود کند.

ابتدا شستن دست ها

این مشکل بزرگی است که بیشتر افراد به آن بی‌توجه‌اند، اما اگر کمی فکر کنید متوجه می‌شوید در طول روز دستان شما با سطوح آلوده‌ی بسیاری در تماس است. حتی اگر شما مرتباً در طول روز با مواد ضدعفونی‌کننده دستان خود را تمیز می‌کنید بازهم جرم‌ها می‌توانند در نقاطی از دستان شما مانند زیر ناخن‌ها ساکن شوند. بنابراین قبل از شستن صورتتان در ابتدا بهتر است با دقت دستان خود را بشویید.

استفاده از آب با دمای نامناسب

باورعمومی این است که آب گرم منافذ پوست را باز و آب سرد آن‌ها را می‌بندد. حقیقت این است که ممکن است آب گرمی که به پوستتان می‌خورد حس خوبی به شما دهد اما می‌تواند چربی‌های طبیعی و محافظت کننده پوست را دچار مشکل کرده و باعث خشکی بیش از حد یا تولید بیش از اندازه سموم شود.

شستن صورت با آب سرد

شستن صورت یک تا دو بار در روز خوب است اما بیشتر از آن می‌تواند پوست را اذیت کند‎

مراقب دمای آب باشید زیرا آب خیلی گرم می‌تواند آسیب‌های طولانی‌مدتی به پوست شما وارد کند. آب داغ می‌تواند مویرگ‌ها را منفجر کند و درنتیجه پوست شما قرمز خواهد شد. همچنین تعادل چربی طبیعی پوست شما را از بین برده و آن را خشک می‌کند. بدتر از همه این خشکی باعث آغاز چرخه‌ی بی‌پایانی خواهد بود که در آن پوست برای جبران خشکی خود شروع به تولید چربی بیشتری می‌کند. نتیجه‌ی این چربی جوش‌های پوستی خواهد بود. آب گرم برای پوست خوب است، نه زیاد داغ، زیرا منافذ پوستی را باز کرده و اجازه می‌دهد شوینده واردشده و کار خود را انجام دهد. آب سرد منافذ پوستی را می‌بندد و نباید استفاده شود. آب ولرم بهترین چیز برای پاک کردن مناسب و موثر پوست است.

شستن بیش از اندازه

شستن صورتتان یک تا دو بار در روز کار خوبی است اما بیشتر از آن می‌تواند پوستتان را اذیت کند و موجب تولید بیش از حد چربی گردد. اگر روزی آرایش نکردید، زیاد ضد آفتاب نزدید و یا عرق نکردید، شب از پاک کننده صورت استفاده نکنید و فقط صورتتان را با آب ولرم بشویید. اگر هر از گاهی به پوستتان اجازه دهید از این چرخه محصولات خلاصی پیدا کند، خوب است.

 

ترس از چربی‌ها

چربی‌ها برای مدتی طولانی دشمن درجه یکی بودند که منافذ پوست را می‌بستند اما اکنون این طرز تفکر در حال تغییر است. متخصصان می‌گویند که افراد با انواع مختلف پوست می‌توانند از پاکسازی پوست با چربی بهره ببرند، حتی پوست‌های چرب یا آسیب دیده! به هر حال چربی، چربی را در خود حل می‌کند. چربی‌هایی هستند که منافذ پوست را از آلودگی و باکتری پاکیزه می‌کنند و به خوب شدن یا تعادل پوست کمک می‌نمایند. به دنبال محصولات تمیزکننده چربی باشید که از چربی‌های گیاهی و طبیعی تولید شده‌اند و یا حتی می‌توانید از یک روغن بادام باکیفیت، روغن هسته زردآلو، روغن دانه انگور یا روغن گل آفتابگردان که در سوپرمارکت موجود است استفاده کنید. خیلی ساده روغن را روی پوست خود ماساژ دهید و سپس با یک پارچه تمیز آغشته به آب گرم صورتتان را تمیز کنید. فقط مطمئن شوید که کامل صورت خود را تمیز کرده‌اید تا چربی اضافی روی پوستتان نماند و منافذ تمیز بمانند.

خشک کردن صورت

پس از شستشو، صورتتان را با حوله خشک کنید. برای خشک کردن نباید حوله را به صورت خود بکشید، بلکه فقط کافیست حوله را با پوست صورت خود تماس دهید و به آرامی روی نقاط مختلف صورت فشار دهید. در موقع خشك كردن نیز باید توجه داشته باشیم كه در صورت كشیدن حوله روی پوست ، میكروب ها و عوامل بیماری زای موجود در یك جوش كوچك را با دست خود روی پوست صورت پخش كرده ایم كه احتمال افزایش جوش ها را در صورت به وجود می آورد .

باید توجه داشته باشیم که یکی از دلایل پیری زودرس و پیدایش چین و چروک و خشونت پوست، خشک کردن آن با حوله به روش خشن است. پس از خشک کردن صورت یک کرم مرطوب کننده بر روی آن بمالید تا رطوبت پوست حفظ شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.