چطور کیف مدرسه انتخاب کنیم ؟ بهترین انتخاب پیش دبستانی تا دبیرستان

خرید ادکلن

برای مهر آماده شدید؟ انتخاب یک مدل کیف مدرسه کارآمد و در عین حال زیبا می‌تواند اولین قدم برای آمادگی مهر باشد، البته اگر پیش از آن در مورد کفش‌های مدرسه تصمیم گرفته باشید!

انتخاب مدل کیف مدرسه مناسب یکی از مهمترین فاکتورها در سلامت جسمی دانش‌آموزان است، پس علاوه بر ظاهر دوست داشتنی به کارایی و استاندارد بودن کیف هم توجه کنید.

نکته اول: اندازه کوله پشتی مدرسه باید با اندازه بدن متناسب باشد

اولین قدم برای انتخاب بهترین کیف مدرسه، انتخاب سایز درست آن است. کیف بزرگ‌تر لزوما کیف بهتر نیست! اینکه یک کیف، بزرگتر و جادارتر باشد طبیعتا برای گذاشتن وسایل بیشتر مناسب است، اما همین امر باعث می‌شود داشن آموزان وسایل بیشتری با خود به مدرسه ببرند و سنگین بودن کیف در طولانی مدت موجب دردهای ناحیه کمر می‌شود!

پس برای انتخاب سایز کیف و کوله پشتی مدرسه: اندازه و فرم کوله پشتی مدرسه را متناسب با فرم بدن و اندازه بدنی خود دانش آمور انتخاب کنید، طوری که با آن احساس راحتی داشته باشد.

مدل کیف مدرسه بچه گانه دخترانه و پسرانه

نکته دوم:  جیب‌های به کار رفته در کیف مدرسه می‌توانند حیاتی باشند!

به تعداد وسایل ریز  و خاصی که دارید فکر کنید! تعداد جیب‌های یک کیف باید متناسب با نیازهای شما باشد. اگر لپ تاپ با خود می‌برید یک کیف مدرسه دبیرستانی با جای لپ تاپ نیاز دارید، یعنی یک جیب داخلی که لپ تاپ شما درست در آن قرار گرفته و فیکس شود! این جیب باید بتواند از لپ تاپ در برابر ضربه هم کمی محافظت کند و در عین حال برای حمل لپ تاپ استاندارد باشد.

توجه: حتما به ابعاد کیف و ابعاد لپ تاپ توجه کنید تا مطمئن شوید کیف به اندازه کافی برای قرار دادن لپ تاپ شما بزرگ است!

جیب‌های بیرونی و زیپ دار کیف می‌تواند بیش از حد تصور کارآمد باشد، به ویژه برای گذاشتن فلش مموری و USB، کلید خانه و بقیه وسایلی که دم دست به آن‌ها نیاز دارید! به نظم و کارایی جیب‌ها فکر کنید.

برخی کوله پشتی‌ها در طرفینشان جیب‌های کوچک ساده یا توری دارندکه برای قرار دادن ظرف و قمقمه آب تعبیه شده است، حتی اگر این قابلیت در مدرسه هم کاربردی نباشد باعث می‌شود این کوله پشتی برای سفرهای کوتاه و سبک هم مناسب باشد!

گاهی داخل یکی از جیب‌های بیرونی کیف، یک بند کوچک هم وجود دارد! کارایی؟ آویزان کردن حلقه کلید به آن! به این ترتیب کلید خانه هیچ وقت گم نمی‌شود و البته پیدا کردن آن هم در کیف ساده‌تر است!

مدل کیف مدرسه دبستانی

نکته سوم: به پدهای کوله پشتی مدرسه توجه کنید

حتما کوله پشتی‌هایی را که در بخش کمر آن‌ها پد کارگذاشته شده دیده‌اید. این پدها در پشت کوله و کیف مدرسه و در زیر بندهای آن باعث می‌شود فشار از روی کمر شما کمتر شده و شما کمتر سنگینی کوله پشتی را احساس کنید.

در زمان خرید کیف مدرسه به میزان مقاومت بندها نیز توجه کنید. بندهای مقاوم و بادوام می‌تواند به شما این اطمینان را بدهد که اگر کمی کوله را از حد طبیعی سنگین‌تر کنید، کوله پشتی آسیب نمی‌بیند و کیف مدرسه شما دوام بالایی دارد.

بندهای کوچک جلوی کوله چه کارایی دارند؟ در برخی مدل‌های کوله پشتی دخترانه و پسرانه می‌توانید بند کوچکی را ببینید که درست جلوی سینه بسته می‌شود. این بندها زمانی به کار می‌آیند که کیف مدرسه زیادی سنگین است و به حمایت بیشتری در بخش کمر نیاز دارید. وجود این بند کوچک باعث می‌شود صاف بایستید و فشار کمتری را احساس کنید.

مدل کیف مدرسه دخترانه جدید

 

 

نکته چهارم: به جزییات کیف مدرسه توجه کنید

وقتی در حال پیدا کردن بهترین مدل کیف مدرسه برای سال تحصیلی جدید هستید، علاوه بر کلیاتی مثل اندازه، تعداد جیب‌ها و غیره به جزییات هم توجه کنید! کیفیت زیپ‌های به کار رفته در یک کیف و دوخت‌های محکم و مناسب باعث می‌شود عمر کیف مدرسه شما طولانی‌تر باشد و مدت بیشتری از آن با خیال راحت استفاده کنید.

البته اگر سراغ برندهای معروف و معتبر و اصل بروید، می‌توان گفت که دیگر خیالتان از کیفیت اجناس راحت است! برندهای مثل ریباک (Reebok)، دادلین (Dudlin) و بلوکیدز (Bluekids) که طراحی‌های منحصربه فردی برای کودکان دارند و بهترین انتخاب برای کیف مدرسه را به شما پیشنهاد می‌دهند یا نایکی (Nike) که کیفیت پارچه‌ها و استاندارد بودن فرم ان اثبات شده است!

این برندها نه تنها کیفیت بالایی دارند بلکه جزییات ضروری مثل قابل تنظیم بودن بندها یا حتی اندازه کوله پشتی نیز در آن‌ها رعایت شده است! نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید و از وجودشان مطمئن باشید.

 

 

مدل کیف مدرسه چرخ دار دخترانه

نکته پنجم: از کنار طرح و رنگ‌ها به سادگی عبور نکنید!

شاید چک کردن موارد بالا یکی از کارهای والدین برای خرید کیف مدرسه مناسب دانش‌آموزان باشد، اما این دقیقا نکته‌ای است که باید به خود دانش‌آموز سپرده شود: انتخاب طرح و رنگ!

اجازه دهید از مرزهای خلاقیت خودشان عبور کنند و طرح و رنگ‌هایی را انتخاب کنند که با جنبه‌های شخصیتی آن‌ها هماهنگی دارد! به این ترتیب ذوق یک کیف مدرسه دوست داشتنی شاید آن‌ها را راحت‌تر از تخت خواب بلند کرده و به سمت کلاس درس هدایت کند.

علاوه بر این اگرچه به نظر والدین رنگ‌های طبیعی و طرح‌های ساده، همیشگی باشند اما طرح و رنگ‌های خاص کمک می‌کنند که خیلی زودتر کیف مدرسه را بین کیف‌های دانش‌آموزان دیگر پیدا کنید که در اردوها و زمان‌هایی که دانش‌آموزان کیف‌های مدرسه‌شان را کنار هم می‌گذارند کارآمد هم هست.

پس در خرید یک مدل کیف مدرسه جدید سعی کنید دست دانش‌آموزان را در انتخاب رنگ‌های خاص و جسورانه و طرح‌های متفاوت باز بگذارید.

نکته ششم:  به دسترسی فضای داخل کیف توجه کنید

اگر یک کیف به اندازه کافی جیب داشته باشد اما دهانه آن به شما اجازه استفاده کامل از جیب‌های کیف را ندهد، به سادگی کارایی کیف از دست می‌رود! در واقع می‌توان گفت مهم نیست کیف مدرسه شما چقدر بزرگ و جادار است اگر زیپ آن به گونه‌ای دوخته شده باشد که دهانه کیف به طور کامل و به اندازه کافی باز نشود، شما نمی‌توانید به سادگی از فضای داخل کیف استفاده کنید.

پس در هنگام انتخاب مدل و خرید کیف مدرسه به این نکته هم توجه کنید که دهانه کوله پشتی یا کیف شما چقدر باز  می‌شود.

از کجا کیف مدرسه بخریم؟

فروشگاه اینترنتی دیجی استایل این روزها پر است از تخفیف‌های ویژه و انتخاب‌هایی برای خرید مدرسه. انواع کیف مدرسه و کوله پشتی از برترین برندهای خارجی و ایرانی از مهمترین پیشنهادهای دیجی استایل برای آمادگی مدرسه و خرید این روزها است!

اما چطور بهترین مدل کوله پشتی را از دیجی استایل انتخاب کنیم و به سادگی بخریم؟

این‌ها پیشنهادهای ما برای کیف مدرسه در مقطع‌های تحصیلی متفاوت است.

مدل کیف مهدکودک بچگانه

در انتخاب مدل کیف مهدکودک توجه به نکته اول این متن، یعنی انتخاب سایز مناسب، از هر چیزی مهمتر است! اگر قرار است کودکان مهدکودکی با اندام کوچکشان یک کیف را حمل کنند بهتر است کیف، متناسب با اندام آن‌ها کوچک و سبک باشد!

قرار نیست وسایل زیادی را در کیف مهدکودک بگذارید! پس کوله پشتی‌های کوچک و سبک را به عنوان کیف مهدکودک انتخاب کنید!

کوله پشتی دخترانه

مدل کیف  مدرسه پیش دبستانی و دبستان

در این مرحله می‌توانید کیف‌های جدی‌تری را انتخاب کنید!

کیف‌های مدرسه چرخ دار؛ مزایا و آسیب‌ها: آن‌ها می‌توانند انتخاب‌های خوبی باشند البته اگر قرار باشد وسایل زیادی را کودکان با خود حمل کنند اما بهتر است دانش‌آموزان را به داشتن وسایل زیاد در طول روز تشویق نکنید، چون ممکن است نگهداری از آن‌ها سخت‌تر شده و بیشتر آن‌ها را گم کنند و البته به این مسئله در سال‌های بعد هم عادت کنند. همچنین ممکن است کوله پشتی و کیف مدرسه چرخ دار عمر مفید کمتری داشته باشد و زودتر بشکند یا خراب و غیر قابل استفاده شود.

کشیدن کیف مدرسه چرخ دار سنگین پشت سر خود هم مسئله‌ای است که می‌تواند به آسیب‌های فیزیکی در سال‌های بعدی منجر شود.

اما برای دختران و پسران دبستانی و پیش دبستانی کدام کیف مدرسه مناسب‌تر است؟

برای بچه‌های پیش دبستانی همچنان بهتر است کوله پشتی‌های کوچک‌تر و جمع و جورتر را انتخاب کنید. این مدل کیف نایکی و ریباک هم رنگ بندی‌های متنوع دخترانه و پسرانه دارند و هم اندازه آن‌ها برای وسایل دانش‌آموزان پیش دبستانی مناسب است.

اما برای انتخاب کیف مدرسه پسرانه و دخترانه مخصوص دبستان بهتر است سراغ انتخاب‌های جدی‌تر بروید، انتخاب‌هایی که هم کارایی بالاتر و جیب‌های متعددی دارند و هم ساختار آن‌ها به گونه‌ای است که فشار کمتری به شانه و کمر وارد می‌شود.

مدل کیف مدرسه دبیرستانی

برای دبیرستان یک کیف مدرسه حرفه‌ای انتخاب کنید، این کیف می‌تواند در طول دانشگاه هم همراه شما باشد، کافیست در انتخاب آن دقت داشته باشید.

شما دو انتخاب برای کیف‌های مدرسه دبیرستانی دارید، انتخاب اول شما کیف‌های ساده و بزرگتری است که برای لپ تاپ یا وسایل بیشتری جا دارند، آن‌ها معمولا به لحاظ ارگونومیک مناسب‌تر و استانداردتر بوده و بنابراین می‌توانید با آن حجم وسایل سنگین‌تری را حمل کنید. این کیف‌ها معمولا طرح‌های ساده‌تر و رنگ‌های طبیعی دارند، نکته‌ای که باعث می‌شود همیشه کاربردی بوده و هرگز از مد نیافتند.

انتخاب دوم کیف‌های فانتزی‌تر با طرح و رنگ‌های بیشتر است، کیف‌های مدرسه‌ای که دست شما را برای انتخاب‌های روی مد روز باز می‌گذارد! این مدل کیف‌های دبیرستانی ممکن است به اندازه دسته اول حرفه‌ای نباشند، ساختار ساده‌تری دارند و برای وسایل کمتر و سبک‌تری جا دارند اما شاد و خاص هستند و برای روزهای عادی مدرسه مناسبند!

در آخر می‌توانید بهترین مدل‌های کیف و کوله پشتی مدرسه از مهد کودک تا دبیرستان و دانشگاه را در فروشگاه اینترنتی دیجی‌استایل ببینید و با تخفیف‌های هیجان انگیز و قیمت‌های به صرفه آماده مهر شوید! اطمینان از اصالت برندهای خارجی، کیفیت بالای محصولات و 7 روز ضمانت بازگشت خیال شما را از خرید اینترنتی راحت می‌کند.

منبع DigiStyle
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.