10 درمان خانگی برای دتاکس مو ( سم زدایی مو )

درمان خانگی برای دتاکس مو

خرید ادکلن

دتاکس مو ( Hair Detox ) ، موهای شما همیشه در حال رشد است و شدیداً تحت تاثیر هوا آلوده ، نور خورشید و خیلی از موارد که باعث آسیب به مو می شوند هستند . خیلی وقت ها از سرم مو یا شامپو مراقبت مو استفاده می کنید که کمک خیلی زیادی می کنند ، اما گاهی حتی این لوازم مراقبت مو کار را بدتر می کند . پیشنهاد ما به شما دتاکس مو یا سم زدایی موهاست که یک روش فوق العاده است . با بی جامه همراه باشید تا بیشتر درباره این موضوع صحبت کنیم .

دتاکس مو چیست ؟

دتاکس مو به موهای شما کمک می کند تا دوباره سرحال شوند و رشد مجدد مطلوبی داشته باشند . درمان خانگی برای دتاکس مو کمک می کند تا مواد معدنی مضر موهای خود را حذف کنید و کمک می کند که از شر محصولات مراقبت مو راحت شوید . موهای نازک شده مو شما را از بین میبرد و کمک به رشد مجدد موهای شما می کند و یک محصول مراقبتی مو کاملا موثر است . دتاکس مو باعث از بین رفتن حساسیت مویی شما می شود و تاثیر پذیری باقی روش ها را افزایش میدهد.

چرا باید دتاکس مو کنیم ؟

حتی موهای سالم همواره در حال جذب کثیفی و مواد سمی هستند . حتی شستشو مداوم و منظم موهایتان به پاکسازی کامل منجر نمیشود . در واقع خیلی از شامپوهای مصرفی بخشی از خود را داخل موهای شما به جای می گذارند و این هم باعث آسیب به موهایتان شود . این تاثیر حتی با شستشو کامل موهایتان امکان دارد از بین نرود ، شما با انجام اولین جلسه دتاکس مو می توانید تغییر را احساس کنید .

از خواص معجزه آسا دتاکس مو تعجب کردید؟ نگران نباشید، انواع مختلف سم زدایی مو وجود دارد. در زیر، ما 10 تا از بهترین دستورالعمل های دتاکس مو را جمع آوری کردیم که به براق شدن و پاکسازی موهای شما کمک می کند.

دستورالعمل های تزریقی برای موهایی که کار می کنند

1- بنتونیت خاک رس و آلوئه ورا
2- جوش شیرین
3- سرکه سیب سرخ
4-شامپو پاک کننده نمک دریایی
5- شامپو عسل
6- شامپو شیر نارگیل
7- خیار و لیمو
8- شیکاکی
9- دارچین
10- شیر نارگیل و شامپو آلوئه ورا

1. بنتونیت خاک رس و آلو

بنتونیت خاک رس و آلوئه ورا
Image: iStock

مواد لازم :

پودر خاک رس بنتونیت 1/2 فنجان
1/4 فنجان ژل آلوئه ورا خالص
4 قاشق غذاخوری سرکه سیب
1 فنجان سرکه سیب سرخ

طرز تهیه :
پودر خاک رس بنتونیت و ژل آلوئه ورا و سرکه سیب را خوب با هم مخلوط کنید تا یک خمیر نرم بدست آورید و بعد مخلوط را روی موهای خود بماید و با یک کلاه موهای خود را بپوشانید و 20 الی 30 دقیقه روی موهای خود بماند ، دقت کنید که ماسک مو خشک نشود بعد با سرکه سیب سرخ موهای خود را بشورید و اجازه دهید دو تا سه دقیقه روی سر شما بماند سپس موهای خود را با شامپو شستشو دهید . این کار را هفته دو هفته یکبار انجام دهید تا موهای شما به خوبی سم زدایی شود .

خاک رس مواد معدنی و سموم را موهای شما با ایجاد بار الکترومغناطیسی منفی قوی از بین میبرد . ژل آلوئه ورا حاوی خواص تغذیه کنند و همچنین آنتی اکسیدان های است که موهای شما را شاداب نگه می دارد.

2- جوش شیرین

جوش شیرین برای دتاکس مو
Image: iStock

مواد لازم :
1/2 فنجان جوش شیرین
3 فنجان آب گرم

طرز تهیه :
جوش شیرین را در آب گرم مخلوط کنید . موهای خود را خیس کنید بعد با مخلوط جوش شیرین و آب موهای خود را بشویید و چند دقیقه وقتی روی سرشماست موهای خود را ماساژ دهید بعد بشویید تا به طور کلی از روی موهای شما برود ، می توانید به طور اختیاری از عسل خالص نیز داخل این محلول استفاده کنید .
این کار را هفته ای یک بار یا دوهفته یکبار انجام دهید بستگی به خشک بودن یا چرب بودن موهای شما دارد . جوش شیرین کمک می کند تا موهای شما کاملا سم زدایی شود و کمک به رفع شوره سر شما نیز میکند.

3- سرکه سیب سرخ

سرکه سیب سرخ برای پاکسازی موها
Image: Shutterstock

مواد لازم :
سرکه سیب سرخ 1/4 فنجان
2 فنجان آب

طرز تهیه :
سرکه سیب سرخ را با دو فنجان آب مخلوط کنید و بگذارید بماند . موهای خود را با شامپو بدون سولفات بشویید . بعد محلول رقیق شده را روی موهای خود بریزید و آنرا برای مدتی نشویید . این کار را می توانید هفته ای یکبار یا دوهفته یکبار انجام دهید .
سرکه سیب سرخ کمک می کند تا موهای شما از چربی های و روغن های چرب کننده مو شما پاک شود . این یک روش طبیعی برای دتاکس کردن موهای شما است که کمک به پاکسازی موهای شما میکند.

4- شامپو پاک کننده مو نمک دریایی

شامپو پاک کننده مو نمک دریایی
Image: Shutterstock

مواد لازم
2 قسمت نمک دریایی دانه درشت
1 قسمت شامپو

طرز تهیه
شامپو و نمک دریا را برای تهیه شامپو شفاف کننده در نمک دریایی خود خوب مخلوط کنید. آن را به موهای خود بزنید تا موهای خوب داشته باشید. بعد با آب سرد بشویید . این کار را ماهی یکبار انجام دهید . این شامپو کمک می کند تا از شر سلولهای مرده پوست خود خلاص شوید و موهایی پاک سازی شده داشته باشید .

5- شامپو عسل

شامپو عسل
Image: Shutterstock

مواد لازم
1 قاشق غذا خوری عسل خالص
3 قاشق غذا خوری آب تصفیه شده
اسانس های انتخابی شما (اختیاری)

طرز تهیه
عسل را به آب اضافه کنید و مخلوط کنید تا ترکیب شود. موهای خود را با آن خوب بشویید و اجازه دهید به پوست سر شما خوب برسد . سپس آنرا با آب سرد یا ولرم بشویید . در صورت تمایل می توانید آنرا با سرکه سیب سرخ مخلوط کنید .
این کار را هروقت که فکر کردید موهای شما نیاز دارد می توانید انجام دهید . عسل یک نرم کننده طبیعی است که موهای شما را نرم و خوش حالت می کند . می توانید شامپو عسل را با شامپو های شیمیایی مقایسه کنید و ببینید چه تاثیر شگفت انگیز روی موهای شما دارد .

6. شامپو شیر نارگیل

شامپو شیر نارگیل
Image: Shutterstock

مواد لازم
1/4 فنجان شیر نارگیل
صابون زیتون ( castile soap ) 1/3 فنجان
2 کپسول روغن ویتامین E
15-20 قطره اسانس معطر (اختیاری)

طرز تهیه
مواد را خوب با هم مخلوط کنید و بعد داخل یک بطری بریزید و مثل یک شامپو معمولی روی سر خود استفاده کنید ، زمان مصرف آن هم می تواند مثل شامپو معمولی هربار که حمام میروید استفاده کنید .
این مخلوط حاوی مقادیر بالا آنتی اکسیدان ها و پروتئین است. صابون زیتون ( castile soap ) یک پاک کننده موثر است که مواد مضر را از بین می برد. طی چند هفته استفاده از این شامپو می توانید تاثیر آنرا برروی موهای خود ببینید.

7. خیار و لیمو

خیار و لیمو برای دتاکس مو
Image: Shutterstock

مواد لازم
1 عدد لیمو بزرگ
1 عدد خیار متوسط

طرز تهیه
خیار و لیمو را خرد کرده و آنها را به قطعات کوچک تقسیم کنید و مواد را با یک روغن یا اسانس مفید مخلوط کنید . از این دتاکس مو می توانید به عنوان شامپو معمولی روی سر خود به طور منظم استفاده کنید .
اسید سیتریک موجود در لیمو پوست سر شما را پاک می کند در حالی که خیار آن را مرطوب می کند. این دتاکس مو ( سم زدای مو ) مناسب برای افرادی است که دارای اسپیلیت چرب هستند و کمک می کند تا از چربی، شوره سر، و رشد مو آسیب دیده خلاص می شوید.

8. شیکاکای Shikakai

شیکاکای Shikakai
Image: Shutterstock

مواد لازم
2 قاشق غذاخوری پودر شیکاکای

طرز تهیه
آب را به پودر شیکاکای اضافه کنید تا مخلوط شوند . موهای خود را خیس کنید و شیکاکای را روی موهای خود قرار دهید و اجازه دهید با پوست سر شما برخورد کند . بعد موهای خود را با مدت دو دقیقه ماساژ دهید بعد با آب سرد آنرا بشوید . از این دتاکس مو می توانید مثل شامپو معمولی استفاده کنید.
شیکاكایی حاوی یك سابلیس طبیعی است كه به تمیز كردن مو و پوست سر کمک می كند. همچنین غنی شده از ویتامین های A، C، D، E و K است، و این عامل بسیار مؤثر برای رشد موهای شماست.

9. دتاکس مو با دارچین

دتاکس مو با دارچین
Image: Shutterstock

مواد لازم
1/2 قاشق چای خوری دارچین
1 قاشق چای خوری بکینگ سودا ( baking soda )
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه
تمام مواد را در یک کاسه ریخته و خوب مخلوط کنید بعد آنرا صاف کنید ، بعد روی سر خود قرار دهید و پوست سر خود را ماساژ دهید و اجازه دهید 20 دقیقه روی سر شما بماند و سپس موهای خود را بشویید. می توانید برای دیدن بهترین نتیجه از این سم زدای مو هفته ای یکبار استفاده کنید.
این ماسک از ریزش مو جلوگیری می کند و از موی شما محافظت می کند در حالی که دارای آنتی اکسیدان بالا است و از آسیب های مو جلوگیری می کند و کمک به سالم نگه داشتن موهای می کند.

10. شیر نارگیل و شامپو آلوئه ورا

شیر نارگیل و شامپو آلوئه ورا
Image: Shutterstock

مواد لازم
1 بطری شیرنارگیل
یک 3/4 فنجان ژل آلوئه ورا
اسانس مفید (اختیاری)

طرز تهیه
مواد را داخل یک کاسه بریزید و خوب مخلوط کنید تا یک خمیر نرم تشکیل شود . مواد را داخل یک ظرف یخ مکعبی بریزید تا یخ بزند . شب قبل از استفاده یخ ها را بریزید داخل یک کاسه و داخل یخچال قرار دهید و صبح روز بعد موهای خود را خیس کنید و این مخلوط را روی موهای خود بزنید . از این محلول هفته ای یکبار استفاده کنید تا موهای تان کاملا سم زدایی شود .

غذاهای که به دتاکس مو چه کمک می کنند
دو چیز مهم که می تواند برای حفظ موهایتان مفید باشد و کمک به سالم نگه داشتن آن بکند آب و پروتئین است. داشتن یک رژیم غذایی متعادل که حاوی ویتامین ها و مواد معدنی است، سلامت مو را در دراز مدت تضمین خواهد کرد.

بی جامه اولین رسانه ایرانی است که به معرفی دتاکس مو پرداخت است ، امیدوارم از این مقاله لذت ببرید.

آیا شما از این موارد بالا که گفتیم استفاده کردید ؟ حتما در بخش نظرات با ما تاثیرات آنها را درمیان بگذارید.

منبع stylecraze
از طريق گروه سلامت بی جامه
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.