12 عادت برای شاد بودن زوج ها

خرید ادکلن

12 عادت روزانه برای شاد بودن زوج ها

زندگی مشترک برای بیشتر افراد، با تجربه هایی که از آزمون و خطا به دست آورده اند ادامه پیدا می کند. اما دانستن تجربه زوج های موفق می تواند کمک کند که ازدواج شادتری داشته باشید. به خصوص اگر در شروع ازدواج یا دوران نامزدی هستید، بهتر است این نکته ها را بدانید و به کار ببندید تا از ابتدا مسیر را درست بروید.

اولویت با شماست!

همسران موفق یکدیگر را در اولویت اول قرار می دهند. منظور از قرار دادن در اولویت اول، این است که به حرف های همسرشان علاقه نشان می دهند، او را جدی می گیرند و در مقابل دیگران با کلمات احترام آمیز با او صحبت می کنند؛ به عبارت دیگر، آن ها هیچ وقت یکدیگر را سرسری نمی گیرند و از کنار افکار، حرف ها، احساسات، علایق و مشکلات یکدیگر به سادگی نمی گذرند.

زندگی با چاشنی دوستت دارم

برای خوشبخت بودن در یک رابطه لازم است هر روز پیام مثبت دریافت کنید. بیان جملاتی مثل دوستت دارم، دلم برایت تنگ شده، به تو افتخار می کنم یا حتی خرید یک هدیه، می تواند عشق را شعله ور کند. شنیدن این جملات هم برای زن نیاز است و هم برای مرد. بنابراین اگر می خواهید زندگی خوبی داشته باشید از همین حالا مراقب باشید که عاشقانه هایتان محدود به دوران نامزدی و اوایل ازدواج نباشد.

صبور باشید

همیشه بین 2 نفری که زیر یک سقف زندگی می کنند، تفاوت عقیده و سلیقه پیش می آید و گاهی اوقات، این تفاوت ها باعث دردسر و تنش هم می شود. در این حالت زوج ها 2 نوع رفتار را در پیش می گیرند: یا تحمل کرده، سعی می کنند تعارض های به وجود آمده را حل کنند و یا تحمل نمی کنند و فورا به آخرین راه فکر می کنند و با تصمیم به جدایی، دست از تلاش می کشند و امید به بهبود اوضاع و حل مشکل را از دست می دهند. با این حال و اگر همسر شما فقط کاری را انجام می دهد که مطابق میل شما نیست یا عقیده ای مخالف عقیده شما دارد، باید تلاش کنید تا به تفاهم برسید.

حل نشوید

هر قدر هم که شما پیش از ازدواج مستقل بوده باشید، ازدواج شما را به همسرتان وابسته می کند چرا که زندگی تان از زندگی شخصی به زندگی مشترک تغییر کرده است. این وابستگی بعد از تولد فرزند بیشتر هم خواهد شد ولی زوج های موفق می دانند که هرقدر هم زوجی یکدیگر را دوست داشته باشند و به یکدیگر عشق بورزند، هرکدام برای خود حریم شخصی دارد و شرط دوام ازدواج این است که به حریم و زندگی شخصی دیگری احترام بگذارند و اصرار بر حل شدن دو طرف در مرزهای مشترک نداشته باشند.

تغییر برای هر دو است

در طول زندگی، هم زن و هم مرد تغییر خواهند کرد. زوج های موفق می دانند که اکنون شرایط فرق کرده و همسرشان همان آدم قبلی نیست و قواعدی که با هم برای زندگی خانوادگی شان وضع کرده بودند، باید تغییر کند. برای این که زندگی همچنان پایدار بماند و به خوشبختی خانواده آسیبی نرسد، باید هر 2 انعطاف پذیر باشند، خودشان را با شرایط جدید وفق دهند و قوانین جدیدی برای زندگی مشترک شان وضع کنند.

زوج های موفق به فکر هم هستند

نلفن همراه، تبلت یا هر دستگاه دیجیتالی دیگری را فراموش‌کنید. زوج‌های شاد به فکر هم هستند و به نیازهای یک‌دیگر توجه می‌کنند.

به یک‌دیگر هدیه می‌دهند

چیزهای کوچک بی‌اهمیت نیستند. لازم نیست برای همدم‌تان گران‌ترین هدیه‌ی فروشگاه را بخرید. گاهی اوقات یک بوسه‌ی ساده می‌تواند قوت قلب یارتان باشد.

از هم‌دیگر خبر می‌گیرند

همه‌ی ما مشغله داریم، اما دلیل نمی‌شود با همدم‌مان تماس نگیریم یا به او پیامک نفرستیم، و نشان‌ندهیم نگران او هستیم. همه‌ی زوج های شاد این کار را انجام می‌دهند.

 

زوج های موفق شوخی می‌کنند

هیچ اشکالی ندارد آدم‌ها با همدم‌شان کارهای بامزه و به‌ظاهر احمقانه انجام‌دهند. می‌توانید زبان خاص خودتان را ابداع‌کنید. صد البته زوج‌های شاد بعضی وقت‌ها کارهای مسخره هم انجام می‌دهند.

 

مانند یک تیم با هم همکاری می‌کنند

زوج‌های شاد از هم‌دیگر فاصله ندارند. آن‌ها می‌دانند “یک تیم بودن” چقدر ارزشمند است. چه پای شستن ظرف‌ها در میان باشد و چه پختن غذا، وقتی هم‌تیمی یک‌دیگر هستید دوست‌داشتنی‌تر می‌شوید.

هم‌دیگر را عاشقانه نوازش می‌کنند

این کار باید برای شما اولویت داشته‌باشد. صرف استفاده از کلمات مهم نیست، بلکه کارهایی که انجام می‌دهیم هم اهمیت دارند. زوج‌های شاد به‌خوبی از اهمیت نوازش‌های عاشقانه‌ی همیشگی آگاه هستند. همدم‌تان را در آغوش بگیرید و نوازش‌اش کنید.

 

هم‌دیگر را در آغوش می‌گیرند

گاهی اوقات همه‌ی چیزی که همدم‌تان نیاز دارد یک هم‌آغوشی ساده و عاشقانه است تا با شما احساس دوستی و نزدیکی پیدا کند. به‌طور فیزیکی وجودتان را ابراز کنید و به گرمای وجود همدیگر پناه ببرید. در این صورت در کنار یک‌دیگر حس راحتی و امنیت خاطر خواهید داشت.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.