15 تکنیک جذابیت چشم

تکنیک آرایش چشم

خرید ادکلن

تکنیک جذابیت چشم که در این مقاله به آنها می پردازیم به شما کمک می‌کنند تا بتوانید جذابیت خود را دو چندان کنید. چشم‌ها مهمترین قسمت برای برقراری ارتباط با دیگران است پس هرقدر تکنیک جذابیت چشم را بیشتر بدانیم می‌تواند به جذابیت ما بیافزاید. با بی‌جامه همراه باشید.

1- از خط چشم استفاده کنید :

برای کم ترنشان دادن پژمردگی پلک‌ها از خط چشم مناسب استفاده کنید ، روش درست کشیدن خط چشم را بیاموزید برای ماندگاری بیشتر خط چشم از پودر و برس صاف و نوک تیز استفاده کنید.

کشیدن خط چشم با برس بهتر از مداد عمل می‌کند و برای کسانی که خیلی به این کار وارد نیستند آسانتر می‌باشد ، برای طبیعی به نظر رسیدن خط چشم در قسمت‌های بیرونی ، وسط و داخلی پلک بالایی سه نقطه بگذارید به طوری که بسیار به خط مژه نزدیک باشند ، سپس این نقاط را به هم وصل کنید.

2- پف چشم ها را از بین ببرید :

اگر از ورم زیر چشم‌ها یتان خسته شده اید به جای استفاده از لوسیون از یک کرم چشم استفاده کنید ، پوست‌های دور چشم فاقد غده‌های تولید چربی هستند و با جذب آب و مایعات هنگام استفاده از مرطوب کننده‌ها ایجاد پف می‌کنند و وجود این مایعات اضافی ایجاد ورم خواهند کرد در صورتی که استفاده از کرم‌ها با اینکه آبرسان هستند هیچ گونه ورمی به وجود نمی آورند.

3- افتادگی پلک‌ها را محو کنید :

با استفاده از سایه ملایم کم رنگ و به وجود آوردن حد فاصلی مناسب ، افتاد گی پلک‌ها را از بین ببرید ، در این روش از قسمت بالایی گوشه بیرونی پلک تان شروع کنید و سایه را از بالا به پایین به سمت چین پلک بزنید سپس از قسمت پایینی گوشه بیرونی چشم به سمت چین پلک بزنید.

4- برداشتن ابروها بدون درد :

روش درست برداشتن ابروها شما را آراسته تر جذاب تر و پر طراوت نشان میدهد ، برای به حداقل رساندن درد ناشی از برداشتن ابروها بعد از حمام و دوش گرفتن ابروهایتان را حالت دهید ، آب کمک می‌کند که ابروها با درد کمتری برداشته شوند.

تکنیک های آرایش و زیبایی چشم

5- چشم ها را با آرایش درشت تر نشان دهید :

برای درشت تر نشا ن دادن چشم هایتان خط چشم بالایی پلک را پهن تر از خط چشم در پایین پلک بکشید چون کشیدن خط پهن زیر پلک چشم را خسته نشان میدهد و شادابی آن را کم میکند در نتیجه چشم کوچکتر به نظر میرسد.

6- حلقه‌های تیره دور چشم را از بین ببرید :

برای سر حال تر و شاداب تر به نظر رسیدن ،  حلقه‌های دور چشم تان را از بین ببرید ، برای این منظور به جای زدن پودر و کرم پوشاننده برای پنهان کردن این حلقه‌ها ی دایره ای دور چشم از کرمی استفاده کنید که کمی از پوست صورتتان روشن تر باشد.

سعی کنید تا آنجا که ممکن است از پشت پلک تا نزدیک به خط مژه‌ها باشد و از قسمت گودی کاسه چشم تا به کناره‌های بینی این کار را انجام دهید.

7- بعد از دوش گرفتن مژه‌هایتان را فر کنید :

هیچ چیز مثل فر کردن مژه‌ها پژ مردگی چشم‌ها را از بین نمیبرد ، برای نتیجه بهتر بلافاصله بعد از حمام از فر مژه استفاده کنید ، آب گرم مو‌های نازک را انعطاف پذیر می‌کند و  مژه‌ها راحت تر فر میشوند.

8- از بین بردن قرمزی چشم ها :

قرمزی چشم‌های خسته را از بین ببرید ، برای این کار از سایه ای با زمینه آبی استفاده کنید ، زدن سایه و خط چشم با زمینه آبی می‌تواند این قرمزی را کمتر نشان دهد.

9- حلقه‌های تیره دور چشم را درمان کنید :

از کرم چشم حاوی رتینول (retinol) استفاده کنید ، استفاده از این کرم باعث می‌شود پوست زیر چشم ضخیم تر گردد و همین امر سبب کمتر پیدا شدن این گونه حلقه‌ها در زیر چشم خواهد شد.

10- با تقویت ابروها آنان را پر پشت کنید :

داشتن ابروهایی طبیعی و پر پشت صورت را زیباتر نشان میدهد و چهره جوان تری را به شما می‌بخشد ، پس از ابروهایتان مواظبت کنید تا همیشه جوان بمانید.

11- راه حلی برای حجم مژه‌ها :

با بالا رفتن سن مژه‌ها کم پشت می‌شوند ، خط چشم ضخیم ریشه‌های مژه را تیره تر نشان می‌دهد و باعث میشود مژه‌ها جلوه پر پشت و پر رنگی داشته باشند.

استفاده زیاد و مکرر ریمل جلوه خوبی روی چشم ندارد و مژه‌ها را دندانه دندانه می‌کند ، مطمئن شوید که خط چشمتان را ضخیم و صاف کشیده اید که در این حالت چشم درشت نشان داده میشود.

12- از سایه‌های کرم مانند استفاده کنید :

از سایه‌های کرمی استفاده کنید ، حالت شیری سایه‌های کرمی روی پوست صورت خوب می‌ماند و به پوست آسیب کمتری می‌رساند.

اگر سایه‌های پودری را ترجیح می‌دهید قبل از اینکه سایه را به پلک بزنید از پودر صورت با مایه زرد رنگ به پلکتان بزنید این کار موجب می‌شود مدت زمان بیشتری سایه روی صورت تان بماند.

زیبایی چشم با این تکنیک ها
زیبایی چشم با این تکنیک ها

13- چین و چروک صورت را کم کنید :

به جای پوشاندن جوش‌ها و بر جستگی‌های پوست توسط پوشاننده (concealer) و استفاده از هر نوع پودر و کرم دیگر (روشی که اغلب باعث می‌شود ایراد‌های پوست بیشتر به چشم بیاید تا آن را کم رنگ نشان دهد) تلاش کنید که این ضایعات را بر طرف کنید.

برای این کار ابتدا از کرم چشم آبرسان استفاده کنید ، این نوع کرم‌ها پوست را مرطوب نگه می‌دارد و در قدم بعد استفاده از کرم پوشاننده می‌تواند چاله‌ها و هر نوع ایراد دیگر پوست را برطرف کند سپس از سایه مات استفاده کنید و برای قسمت دور چشمتان که تیره تر است از سایه ای روشن تر استفاده کنید.

14- موهای خاکستری ابرو را بپوشانید :

برداشتن ابرو‌های خاکستری به نظر راه ساده ای می‌آید اما نتیجه خوبی نخواهد داشت و ابروهایتان را لخت و کچل نشان خواهد داد که با این روش نه تنها مشکل ابروها حل نخواهد شد بلکه زیبایی اش را هم از دست می‌دهد.

استفاده از پودر ابرو و یا ریمل ابرو زیبایی را به ابرو‌ها بر می‌گرداند (این فرمول ابرو‌ها را جادویی میکند) برای این کار باید از رنگی استفاده کنید که با رنگ موهایتان همخوانی داشته باشد ، اگر موهایتان سیاه باشد که آسان است ولی اگر رنگی غیر از سیاه داشته باشد با پد از رنگی استفاده کنید که حالت طبیعی ابرو حفظ شود ، رنگ قهوه ای از بقیه رنگ ها مناسب تر است.

15- تیرگی پوست تان را کم کنید :

اگر زیر چشمتان تیره است هنگام آرایش بهتر است بیشتر روی قسمت بالایی چشم تان کار کنید ، بنابر این از کشیدن خط چشم در زیر چشم خودداری کنید و ریمل را فقط برای مژه‌های بالایی استفاده کنید.

مژه‌های پایینی نیازی به ریمل ندارند ، با این کار تیر گی زیر چشم ها کمتر دیده می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.