4 سرگرمی سالم که در حال مد شدن دوباره هستند

خرید ادکلن

Jennifer Racioppi مربی کسب و کار زنان می گوید «داشتن یک سرگرمی می تواند به شما امکان ورود به یک جریان، که در آن به اندازه ی کافی و نه بیش از حد، به چالش کشیده می شوید، بدهد. این کار با مرور زمان، مجدداً مسیرهای عصبی را در مغزتان برقرار می کند و کمک می کند تا با انعطاف، با چالش های روزمره مواجه شوید. «برای اینکه با افراد همفکر خودتان ملاقات کنید، دوباره شارژ شوید و متناسب بمانید، یکی از این سرگرمی های سالم را امتحان کنید.»

۱- جدول ها

مهم نیست که جدول متقاطع، جستجوی کلمات، سودوکو یا پازل معمایی را ترجیح می دهید. تمام این ها می تواند شما را به یک حالت تفکرآمیز بفرستند. به این دلیل است که Carly Chaikin در سریال «Mr. Robot» پازل معمایی حل می کند. اگر می خواهید مثل او عمل کنید، متخصصان توصیه می کنند ابتدا تکه های حاشیه ای را دسته بندی کنید، سپس تمام قطعات باقیمانده را بر اساس رنگ طبقه بندی کنید. بر اساس سایت jigthings.com، برای یک پازل ۱۰۰۰ تکه ای، این کار باید به تنهایی حدود یک ساعت زمان ببرد. اما ممکن است بخواهید ابتدا با یک پازل ۵۰۰ تکه شروع کنید. دوبرابر کردن تعداد قطعات، دشواری آن را چهار برابر می کند.

4 سرگرمی سالم که در حال مد شدن دوباره هستند

۲- Rollerblading

سرگرمی هایی که با اسکیت سواری در کودکی داشتید به یاد می آورید؟ حالا می توانید آن را بدون سنگین شدن به خاطر تودوزی های زیاد، انجام دهید.

Rollerblading برای یک فرد ۶۸ کیلوگرمی، در هر ساعت تقریباً ۵۵۰ کالری می سوزاند، و صدمه ی کمتری نسبت به دویدن دارد، در نتیجه زانوهایتان خوشحال خواهند بود. Tom Hyser، مدیر بازاریابی Rollerblade می گوید، به عنوان حداقل کار، حتماً یک کلاه و مچ بند بپوشید. کمیسیون ایمنی محصولات مصرف کننده می گوید، تقریباً یک سوم آسیب های اسکیت سواری خطی را می توان با پوشیدن این دو تکه لباس ایمنی، حذف کرد.

۳- گلدوزی

کمی پارچه بگیرید و سوزن دوزی کنید. طبق مطالعه ای در PLOS ONE، خلق آثار هنری می تواند ارتباط بین بخش های مغزتان که با درون نگری، خود آگاهی و حافظه مرتبط هستند را افزایش دهد. گلدوزی یک حرفه ی عالی برای برگزیدن است، چون نیازی به تدارکات بسیار زیادی ندارید، بدین معناست که این یکی از هنرهای ارزانی است که می توانید تمرین کنید (نهایتاً ۲۰ تا ۳۰ دلار برای شروع.) به علاوه، می توانید از محصول نهایی برای تزئین خانه تان استفاده کنید یا آن را به عنوان هدیه به کسی بدهید.

۴- عکاسی

اگرچه دوربین گوشی های همراه کیفیت بسیار بالایی دارند، گوشی را زمین بگذارید و یک دوربین واقعی بگیرید. به عبارتی، یک دوربین فیلمی یا دیجیتال SLR (لنز تک بازتاب). وقتی لازم باشد سرعت شاتر، ISO و دیافراگم را خودتان تعیین کنید، مجبور می شوید آهسته عمل کنید تا بهترین عکس را بگیرید و برای اینکه واقعاً در مورد اینکه «بهترین عکس» چیست، بیندیشید. عکس ها را تا حد امکان بیرون از خانه بگیرید. در یک مطالعه، افرادی که ۴ روز را پیاده، و بدون وسایل دیجیتال (digital detox) در طبیعت گذراندند، در کار حل مسئله تا ۵۰ درصد بهبود کارآیی نشان دادند.

شما چه فکر می کنید؟

سرگرمی سالم شما چیست؟ از هیچ یک از این سرگرمی ها لذت می برید؟ کدام سرگرمی را همیشه دوست داشته اید امتحان کنید؟ در بخش نظرات، ما را از افکار و پیشنهادات خود مطلع کنید!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.