5 ماسک خانگی سفید کننده‌ی پوست صورت

خرید ادکلن

امروزه مشکل تیرگی پوست شاید برای شما زجرآور باشد و به دنبال راهکاری مطمعن و راحت برای این موضوع باشید اما نگران نباشید ما در این مقاله قصد داریم 5 ماسک معجزه گر روشن کننده ی پوست را که طرز تهیه ی سریعی در خانه دارد را معرفی کنیم. اگر چه محصولات شیمیایی روشن کننده بسیاری در بازار وجود دارد ولی این روش‌ها ممکن است بر روی پوست صورت شما عوارض جبران ناپذیری داشته باشد . اگر شما جزو ان دسته از افرادی که از تیرگی پوست خود ناراضی اید و خواهان پوستی شاداب و روشن هستید در ادامه ی این مقاله با ما همراه باشید.

عوامل محیطی باعث تیرگی پوست صورت میشوند:

پوست های تیره دارای ملانین بیشتری نسبت به پوست های روشن می باشد و علت تیرگی آن ها همین موضوع است. قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید می تواند باعث افزایش تولید ملانین شود که معیاری برای حفاظت از پوست در برابر UV است پس میتوان گفت یکی از عوامل محیطی تاثیر گذار بر روی تیرگی پوست نور خورشید است.

تاثیر آلودگی بر روی پوست صورت:

یکی از بدترین دشمنان پوست صورت ما آلودگی است. گاز و دیگر ذرات موجود در هوا می توانند به عمق پوست نفوذ کرده و به لک های قهوه ای، به ویژه بر روی صورت، تبدیل شوند.

تغییرات هورمونی هم میتواند علت تیره شدن پوست صورت باشد:

یکی دیگر از عواملی که می تواند باعث تغییر در رنگ صورت شود، مسائل هورمونی است. یکی از این نمونه ها ملازما است که بسیاری از زنان باردار آن را تجربه می کنند. ناشی از تحریک هورمون ها است. افرادی که از وسایل پیش گیری از بارداری استفاده می کنند نیز می توانند ملازما را تجربه کنند و برخی اوقات لوازم آرایشی یا دارویی نیز می توانند مسئول این امر باشد.

بهترین ماسک های روشن کننده ی پوست صورت

قصد داریم در ادامه بهترین ماسک های خانگی برای بهبود تیرگی پوست صورت را به شما معرفی کنیم تا به راحتی با مواد گیاهی که در اختیار دارید معجزه گر ترین ماسک ها را تولید کنید و از تاثیر فوق العاده‌ی آن شگفت زده شوید.

ماسک پودر شیر خشک برای رفع تیرگی پوست صورت

فواید این ماسک سفید کننده صورت به علت وجود اسید لاکتیک که خاصیت روشن کنندگی قوی دارد در شیر برای پوست بسیار مفید خواهد بود. این ماسک به پوست صورت شما طراوت و تازگی می بخشد و سلول های مرده ی پوست صورت شما را پاک می کند. ویتامین C موجود در این ماسک هم پوست صورت شما را روشن تر کرده و لکه ها و نقاط تیره را از روی صورت شما پاک سازی می کند.

مواد لازم برای تهیه ماسک پودر شیر خشک:

 • یک قاشق چای خوری شیر خشک
 • یک الی دو قاشق چای خوری آب پرتقال طبیعی
 • یک قاشق چای خوری خمیر بلغور جوی دوسر

طرز تهیه :

ماسک پودر شیر خشک تمامی مواد را به خوبی با هم ترکیب کرده تا یک دست شود. صورت خود را با شوینده مناسب شسته و کاملا خشک نمایید. با دست تمیز و خشک این ماسک سفید کننده صورت را بر روی پوست صورت خود بمالید. پس از ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد کاملا بشورید.

دفعات استفاده از این ماسک 1الی 2 مرتبه در هفته توصیه می شود.

ماسک کشک برای تیرگی پوست صورت

با استفاده از این ماسک پوست شما بخاطر خاصیت مرطوب کنندگی کشک، مرطوب می شود، گوجه و جوی دو سر موجود در این ماسک موجب پوست اندازی صورت و از بین رفتن سلول های مرده ی پوست و روشن تر شدن صورت می شود. این ماسک سفید کننده صورت برای افرادی که پوست های زرد رنگ و آکنه دارند بسیار مفید است.

مواد مورد نیاز برای تهیه ی ماسک کشک:

 • 1 قاشق غذاخوری کشک
 • 1 قاشق غذاخوری آب گوجه‌فرنگی
 • 1 قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر

طرز تهیه:

تمام ترکیبات را با هم مخلوط کنید تا خوب یکدست شوند. چهره خود را با یک پاک کننده صورت پاک کرده و خشک کنید. با انگشتان تمیز، ماسک را روی صورت و گردن خود بمالید. در حدود 15 تا 20 دقیقه آن را به همان صورت قرار دهید. صورت خود را با آب سرد بشویید.

دفعات استفاده از این ماسک 2 الی 3 مرتبه در هفته توصیه می شود.

ماسک برگ نعناع برای تیرگی پوست صورت

نعنا یک مرطوب کننده قوی و باطراوت با خواص پاک‌کننده قوی است. این در حالی است که سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد. به علت خاصیت قوی مستحکم کردن و پاک کنندگی نعناع، لکه های تیره و زردی پوست از بین خواهند رفت.

مواد مورد نیاز برای تهیه ی ماسک برگ نعنا:

 • 100 گرم برگ نعنا آسیاب شده

طرز تهیه:

برگ نعنا آسیاب شده را به همراه آب مخلوط کرده تا خمیری شکل شود. صورت خود را با پاک کننده بشورید و کاملا خشک کنید و ماسک را بر روی پوست خود بمالید. پس از حدودا ۲۰ دقیقه وقتی که ماسک کاملا خشک شد صورت خود را با آب سرد شست و شو دهید.

دفعات استفاده از این ماسک 1الی 2 مرتبه در هفته توصیه می شود.

ماسک آرد نخودچی برای تیرگی پوست صورت

آرد نخودچی به درمان زخم‌های آکنه و از بین رفتن رنگدانه‌های ناجور کمک کند. این مخلوط تناژ پوست‌تان را به حالت طبیعی بازگردانده و چهره‌تان را درخشان می‌کند.

مواد مورد نیاز برای تهیه ی ماسک آرد نخودچی :

 • 2 قاشق غذاخوری آرد نخودچی
 • 1/4 قارچ زردچوبه
 • 2 قاشق غذاخوری شیر

طرز تهیه:

تمام ترکیبات را با هم مخلوط کنید تا خوب یکدست شوند. چهره خود را با یک پاک کننده صورت پاک کرده و خشک کنید. با انگشتان تمیز، ماسک را روی صورت و گردن خود بمالید. در حدود 15 تا 20 دقیقه آن را به همان صورت قرار دهید. صورت خود را با آب سرد بشویید.

دفعات استفاده از این ماسک 1الی 2 مرتبه در هفته توصیه می شود.

ماسک زرد چوبه برای تیرگی پوست صورت

ماسک زرد چوبه برای تیرگی پوست صورت

ماسک زرد چوبه استفاده روزانه از این ماسک رنگدانه های پوستی و لکه های پوستی را از بین می برد. همچنین این ماسک سفید کننده پوست صورت از تولید اضافی ملانین جلوگیری کرده و باعث می شود تا رنگ چهره طبیعی جلوه کند.

مواد مورد نیاز برای تهیه ی ماسک زرد چوبه:

 • یک قاشق غدا خوری زرد چوبه
 • یک قاشق غذا خوری آب لیمو و یا آب خیار

طرز تهیه:

تمام ترکیبات را با هم مخلوط کنید تا خوب یکدست شوند. چهره خود را با یک پاک کننده صورت پاک کرده و خشک کنید. با انگشتان تمیز، ماسک را روی صورت و گردن خود بمالید. در حدود 15 دقیقه آن را به همان صورت قرار دهید. صورت خود را با آب سرد بشویید.

دفعات استفاده از این ماسک هر روز توصیه می شود.

ما سعی کردیم در این مقاله ماسک هایی را که برای رفع تیرگی پوست صورت شما تاثیر گذار است را معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها زیبایی را پوستتان هدیه دهید. اگر شما هم طرز تهیه ی ماسک هایی را که برای رفع تیرگی پوست صورت مناسب است را می شناسید حتما برای ما بنویسید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.