6 ماده غذایی برای سلامت زندگی کردن

خرید ادکلن

یک رژیم غذایی مناسب میتواند زندگی سلامت برای شما ایجاد کند ، زندگی با طول عمر بالا و سلامتی زیاد . امروز می خواهیم به شما 6 ماده غذایی که می تواند به شما کمک کند تا زندگی سلامت تری داشته باشید معرفی کنیم .

بلغور جو دوسر

روز خود را با یک کاسه پر از بلغور جو دوسر و کمی موز شروع کنید که پر از اسیدهای چرب امگا 3، فولات و پتاسیم است. این سوپر غذا غنی از فیبر می تواند سطح LDL کلسترول را پایین نگه دارد .

ماهی سالمون , ماهی مفید برای قلب , ماهی سالمون

ماهی سالمون

ماهی فوق العاده غنی از اسیدهای چرب امگا 3 می تواند به طور موثر فشار خون را کاهش دهد و باعث انسداد مجدد شود. خوردن در هفته دوبار ماهی سالمون می تواند خطر حمله قلبی را تا یک سوم کاهش دهد .  ماهی قزل آلا دارای کاروتنوئید آساکسانتین است که یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است.

اگر طرفدار سالمون نیستید می توانید  ماهی خال مخالی، ماهی تن، شاه ماهی ، ساردین را میل کنید که باعث میشود قلب شما سلامت شود .

روغن زیتون

تمام چربی های غیر اشباع، روغن زیتون LDL کلسترول بد را کاهش می دهد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کم میکند .

نتایج مطالعات هفت کشور که در مورد بیماری های قلبی-عروقی در سراسر جهان مشاهده شد، نشان داد که در حالی که مردانی که خواهان غذا با سطح کلسترول بالا هستند، نسبتا تعداد کمی با حمله قلبی جان خود را از دست دادند .  زیرا رژیم غذایی آنها بر چربی های قلب سالم در روغن زیتون متمرکز شده است. . به دنبال انواع فوق العاده باقیمانده یا باکره هستید – آنها حداقل مورد پردازش هستند و هنگام پخت و پز آنها را به جای کره استفاده کنید.

 

توت ها

زغال اخته، تمشک، توت فرنگی هر نوع توت فرنگی که دوست دارید  پر از ضد التهاب است، که خطر ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهد.

سیناترا می گوید: “زغال اخته بسیار عالی هستند و همه  توت ها برای سلامتی عروقی شما عالی هستند.

آجیل , خواص آجیل ها برای قلب

آجیل

گردو پر از اسیدهای چرب امگا 3 است و همراه با بادام سرشار چربی های پلی سدیم است. دکتر سیناترا می گوید:  آجیل فیبر را در رژیم غذایی افزایش می دهد. “مانند روغن زیتون، منبع خوبی از چربی سالم هستند.”

اسفناج

اسفناج می تواند به حفظ و سلامتی شما کمک کند ، چرا که سرشار لوتیین، فولات، پتاسیم و فیبر است.

افزایش استفاده از سبزیجات تازه می تواند به سلامت شما کمک زیادی بکند .  مطالعه پزشکان برروی بیش از 15000 مرد بدون بیماری قلبی به مدت 12 سال نشان داد که کسانی که حداقل دو بار در روز رژیم غذایی خود سبزیجات مصرف می کنند، خطر ابتلا به بیماری قلبی را حدود 25 درصد کاهش می دهند.

منبع : گروه تغذیه بی جامه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.