15 دستور تهیه ماسک مو طبیعی برای افزایش رشد مو

ماسک مو طبیعی برای افزایش رشد مو

خرید ادکلن

ماسک مو طبیعی برای افزایش رشد مو که آماده کردیم به شما کمک می‌کند تا به سرعت رشد مو خود را افزایش دهید و طراوت و سلامتی موهای خود را با درمان خانگی حفظ کنید. این ماسک مو با مواد طبیعی تهیه می‌شوند که بیشتر مواد آن در خانه پیدا می‌شوند. خیلی‌ها این روزها دنبال قرص رشد مو هستند یا دنبال مواردی هستند که خیلی سریع موهای آنها رشد کند و فکر می‌کنند باید از مواد اولیه عجیب غریبی برای این مسئله استفاده کنند.

اما واقعیت اینجاست که درمان سریع رشد مو ما شاید داخل یخچال یا کابینت آشپزخانه باشد و ما بتوانیم به راحتی از آنها استفاده کنیم. واقعاً دوست دارید تا این درمان خانگی برای ریزش مو یا افزایش رشد مو را یاد بگیرید؟ پس با بی‌جامه همراه باشید و این پست را تا انتها مطالعه کنید.

ماسک مو طبیعی برای افزایش رشد مو

1 رشد سریع مو با روغن زیتون و زرده تخم‌مرغ

رشد سریع مو با روغن زیتون و زرده تخم‌مرغ

دو زرده تخم‌مرغ را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون خوب مخلوط کنید و یک فنجان آب برای رقیق کردن مخلوط استفاده کنید. آنرا روی پوست سر خود و موهای خود به خوبی ماساژ دهید و اجازه دهید 10-15 دقیقه بماند بعد آنرا بشوئید. بهتر است برای بازیابی ویتامین‌های موی سر خود از این ماسک مو استفاده کنید. بهتر است این ماسک را یک یا دوباره در ماه استفاده کنید. همچنین می‌توانید مقاله تاثیر روغن زیتون بر رشد مو و ابرو ها را مطالعه کنید.

2 ماسک افزایش رشد مو با موز

ماسک افزایش رشد مو با موز

یک موز متوسط یا بزرگ بسته به اندازه موهای خود پوست بکنید و خوب له کنید، حتی می‌توانید از میکسر برای له کردن آن استفاده کنید. بعد موهای خود را به خوبی با این خمیر بپوشانید و یک کیسه پلاستیکی یا کلاه دوش گرفتن روی سر خود بگذارید تا خوب به موهای شما نفوذ کند. بعد از 20 دقیقه می‌توانید موهای خود را به خوبی بشوئید. همچنین می‌توانید پست موز را بیشتر بشناسید را مطالعه کنید.

3 افزایش رشد مو با کافئین

افزایش رشد مو با کافئین

شما می‌توانید 120 گرم کافئین را با 240 گرم شامپو معمولی مخلوط کنید و همچنین می‌توانید پودر کافئین را با آب مخلوط کنید و قبل از حمام رفتن روی سر خود اسپری کنید. این کار را می‌توانید هرروز انجام دهید اما به هیچ عنوان بیشتر از یکبار در روز اینکار را انجام ندهید.

4 افزایش رشد مو با آووکادو و روغن نارگیل

افزایش رشد مو با آووکادو و روغن نارگیل

سر خود را با روغن نارگیل گرم ( فقط داخل ماکروویو گرم نکنید) را به موهای بزنید و ریشه‌ها و موی سر خود را به خوبی با این روغن ماساژ دهید. موهای خود را با آووکادو به خوبی بپوشانید و اجازه دهید 30 دقیقه روی سر شما بماند بعد آنرا بشوئید. بهتر است این کار را هفته‌ای یکبار انجام دهید.

5 افزایش رشد مو با آب پیاز و عسل

افزایش رشد مو با آب پیاز و عسل

باید 1-2 قاشق چای‌خوری عسل طبیعی را بردارید و با آب پیاز خوب مخلوط کنید. آب پیاز را می‌توانید با ریختن پیاز داخل مخلوط کن بگیرید. مخلوط را به مناطقی که موهای شما نازک است یا همه موی خود بزنید و شب اجازه دهید روی موهای شما بماند. صبح که بیدار شدید با شامپو آنرا بشوئید تا بوی پیاز از بین برود. برای رفع بوی بد آن می‌توانید از روغن‌ها و عصاره‌های معطر استفاده کنید قبل از اینکه این ماسک مو را به سر خود بزنید. همچنین می‌توانید پست فواید عسل برای پوست چیست را مطالعه کنید.

6 افزایش رشد مو با روغن بادام

افزایش رشد مو با روغن بادام

روغن بادام را به طور منظم روی سر خود ماساژ دهید و از پوست سر شروع کنید و کل موهای خود را به مدت 15 دقیقه با روغن بادام به خوبی ماساژ دهید. موهای خشک یا آسیب دیده یک‌بار در هفته از این ماسک استفاده کنند و اگر برای تغریه مو استفاده می‌کنید دوبار در هفته از آن استفاده کنید.

7 افزایش رشد مو با ماساژ مایونز

افزایش رشد مو با ماساژ مایونز

موهای خود را کمی مرطوب کنید و مایونز را روی موهای خود به خوبی ماساژ دهید. از ریشه موها شروع کنید و کل موهای خود را مایونز بمالید و ماساژ دهید بعد اجازه دهید حدود 20 دقیقه روی سر شما بماند. می‌توانید مایونز را با آب گرم یا شامپو رقیق کنید برای استفاده کردن.

8 افزایش رشد مو با سرکه

افزایش رشد مو با سرکه

سرکه در واقع برای بازسازی PH طبیعی موها بسیار مفید است، که می‌تواند به عنوان شامپو برای شما عمل کند. یک سرکه به انتخاب خود تهیه کنید و نسبت 1 به 2 با آب مخلوط کنید. اگر خواستید می‌توانید روغن‌های معطر هم به آن اضافه کنید و دوبار در هفته به موهای خود بزنید، وقتی دیدید کیفیت رشد مو شما افزایش پیدا کرده آرام آرام کم کنید تا به ماهی یک یا دوبار برسید.

9 افزایش رشد مو با برگ کاری و روغن نارگیل

افزایش رشد مو با برگ کاری و روغن نارگیل

روغن نارگیل و برگ کاری را داخل ظرف ریخته و حرارت دهید بعد از مدت کمی مایع سیاهی از آن خارج می‌شود و روی سر خود بمالید. این کار را دوبار در هفته انجام دهید تا کمک کند به افزایش رشد مو و کاهش موهای سفید، توجه داشته باشید که اجازه ندهید برگ‌های کاری سرخ شوند، چون آنوقت نتیجه خوبی نخواهید گرفت.

10 افزایش رشد مو با رزماری

افزایش رشد مو با رزماری

شما باید 2 قاشق چای‌خوری برگ رزماری خرد شده را با حدود 300 میلی‌لیتر آب با هم مخلوط کنید. سپس محلول بدست آمده را روی سر خود ماساژ دهید از پوست سر شروع کنید و تمام موی خود را ماساژ دهید. این محلول بسیار سبک است می‌توانید چندین ساعت روی سر خود بگذارید بعد آنرا بدون شامپو بشوئید.

11 افزایش رشد مو با روغن نارگیل و آبلیمو

افزایش رشد مو با روغن نارگیل و آبلیمو

به نسبت یک به دو لیمو و روغن نارگیل را با هم خوب مخلوط کنید و آنرا به پوست سرتان ماساژ دهید. اجازه دهید روی موهای شما حداقل 4 تا 6 ساعت بماند بعد آنرا با آب سرد بشوئید. قبل از استفاده روغن نارگیل را کمی گرم کنید، برای این کار از ماکروویو استفاده نکنید.

12 افزایش رشد مو با روغن گیاه بابا آدم و آلوئه‌ورا

افزایش رشد مو با روغن گیاه بابا آدم و آلوئه‌ورا

1 قاشق چای‌خوری از روغن رزماری, ریحان, اسطوخودوس را با هم مخلوط کنید و با 1 قاشق چایخوری ژل آلوئه‌ورا و روغن بابا آدم مخلوط کنید. این ترکیب را روی سر خود ماساژ دهید. بهتر است با موهای کوتاه از این روغن استفاده کنید.

13 افزایش رشد مو با جو دوسر

افزایش رشد مو با جو دوسر

نیم فنجان جو دوسر را با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون و نیم فنجان شیر خوب با هم مخلوط کنید تا خمیر بدست بیاورید. آنرا روی موهای خود بزنید و 20 دقیقه اجازه دهید باقی بماند، سپس با شامپو معمولی موهای خود را بشوئید. این کار باعث افزایش رشد مو و مبارزه با موهای سفید می‌شود.

14 افزایش رشد مو با لیمو و روغن زیتون

افزایش رشد مو با لیمو و روغن زیتون

2 قاشق غذاخوری آب‌لیمو تازه, روغن زیتون و آب را به خوبی با هم مخلوط کنید. آنرا روی پوست سر و موهای خود ماساژ دهید و موی سر خود را با حوله گرم بپوشانید و اجازه دهید 20 دقیقه روی سر شما باقی بماند، سپس آنرا با شامپو شستشو دهید.

15 افزایش رشد مو با ماست و تخم‌مرغ

افزایش رشد مو با ماست و تخم‌مرغ

تخم‌مرغ را خوب هم بزنید تا کف کند، سپس کمی ماست و سس مایونز به آن اضافه کنید تا زمانی هم بزنید که خمیر صاف به شما بدهد. خمیر به دست آمده را روی پوست سر خود ماساژ دهید و با کلاه حمام یا پلاستیک موهای خود را ببندید تا مخلوط به کف سر شما نفوذ کند. برای نتیجه بهتر باید اجازه دهید یک ساعت روی سر شما بماند.

همچنین می‌توانید برای افزایش سرعت مو خود نکاتی که قبلاً در پست روش مفید افزایش سرعت رشد مو را مطالعه کنید.

این مقاله در بخش آرایش و زیبایی سایت مجله اینترنتی بی‌جامه ترجمه و تهیه شده و استفاده بدون لینک منبع غیرمجاز می‌باشد.

منبع minq
ممکن است شما دوست داشته باشید
6 نظرات
 1. معصومه شریعتی می گوید

  عجب ماسک مو معرفی کردید. مرسی واقعا

 2. نگین نورادی می گوید

  واقعا این ماسک مو که معرفی کردید انقدر موثر هستند ؟

  1. پارسا صالح می گوید

   دروود بر شما
   بله بسیار موثر است و باعث افزایش رشد مو شما خواهد شد. البته توجه داشته باشید که این ماسک مو هم مثل ماسک مو شیمیایی نیازمند اینه که بهش زمان بدید برای تاثیر گذاری

 3. پریوش خوشدل می گوید

  افزایش رشد مو با این ماسک مو واقعا امکان پذیره، اگه بله؛ چقدر پول ریختم دور :(

  1. پارسا صالح می گوید

   دروود بر شما
   بله بسیار موثر هستند این ماسک مو تو افزایش رشد مو

 4. گیتی ماندگار می گوید

  من همیشه ماسک مو رو خودم تو خونه درست می کنم. مرسی تا الان خیلی دستورهای خوبی از سایت شما برداشتم.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.