چگونه انسولین را نگهداری کنیم

خرید ادکلن

چگونه انسولین را نگهداری کنیم

چگونه انسولین را نگهداری کنیم مهریار خسروشاهی ، در مورد روش‌های نگهداری انسولین گفت: در ماه‌های خیلی سرد و خیلی گرم سال نباید انسولین را داخل خودرو در بسته رها کرد چرا که این مسئله سبب اسیب به انسولین خواهد شد

 

 چگونه انسولین را نگهداری کنیم

 

 

وی گفت: بیماران زمانی که قصد خروج از منزل را دارند و هوا سرد یا گرم است، ویال‌های انسولین خود را می‌توانند در کیف‌های مخصوصی که عایق حرارتی دارند بگذارند. حتی می‌توانند از شیشه‌های کوچک پلاستیکی یخ‌زده استفاده کرده و انسولین خود را در کنار آنها قرار دهند. البته بیماران باید دقت کنند قبل از تزریق انسولین، دمای آن با دمای اتاق یکی شده باشد.

متخصص دیابت با اشاره به اینکه انسولین‌های ذخیره را باید در قسمت در یخچال قرار داد، گفت: بیماران بایدانسولین‌هایی که برای استفاده فعلی باز کرده و در حال مصرف آنها هستند در دمای اتاق و دور از رطوبت، سرما وگرما نگه‌دارند.

 

 چگونه انسولین را نگهداری کنیم

 

خسروشاهی گفت:بیماران باید دقت داشته باشند که ویال‌های انسولین مصرفی که درپوش آنها برداشته شده و خارج از یخچال نگه داری می‌شوند، پس از 28 روز اثرشان کم می‌شود.وی خاطرنشان کرد:تزریق انسولین سرد دردناک است، پس در صورتی‌که انسولین مصرفی را در یخچال نگه داری می‌کنید30 دقیقه قبل از تزریق آن را از یخچال خارج کنید تا هم‌دمای اتاق شود.

 

طرز نگهداری انسولین در هنگام مسافرت اظهار داشت: بیماران دیابتی باید در هنگام مسافرت با خود انسولین همراه داشته باشند تا بر طبق دستور پزشک معالج‌شان با تزریق این دارو باعث تنظیم قند خون بدنشان شود.وی بیان کرد: معمولا داروهای انسولین را باید بین دمای ۲ تا ۸ سانتیگراد و یا به عبارت دیگر دمای یخچالی نگهداری کرد و در همین راستا مسافران نوروزی مواد انسولین را باید در یک ظروف مخصوص در هنگام سفر نگهداری کنند.این داروساز عنوان کرد: برای نگهداری انسولین در هنگام سفر تمام داروخانه‌های کشور ظروف مخصوصی به نام آیسپک به بیماران دیابتی جهت نگهداری انسولین ارائه می‌دهند و این نوع ظرف باعث شده دمای انسولین در حالت متعادل آن حفظ شود.

وی بیان کرد: افرادی که ظروف مخصوص آیسپک در هنگام سفر برای نگهداری انسولین در دمای ۲ تا ۸ درجه سانتیگراد پیدا نکرده‌اند باید این مواد را در کنار کیسه‌های یخ در طول سفر نگهداری کنند.شوشتری یاد آور شد: بیماران دیابتی که از قلم انسولین استفاده می‌کنند باید نحوه مصرف و زمان‌های تزریق را به همراه خود آموزش و یادآوری کنند.

Save

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.