آیا روغن زیتون مناسب درمان موهای خشک است ؟

Image: Shutterstock

خرید ادکلن

روغن زیتون مناسب درمان موهای خشک است ؟ شاید این سوال هم برای شما پیش بیاید که وقتی موهای خشک دارید تغریبا حالت دادن به آنها غیر ممکن است . موهای شما با هیچ چیزی درمان نمیشود درست وقتی حس می کنید بهبود پیدا کرده بعد از چند هفته دوباره خشک و شکننده می شود. وقتی دوست دارید موهای بلند و لخت داشته باشید اما وقتی از هرجایی نامید میشوید روغن زیتون روی موهای شما می تواند جادو کند. امروز در بی جامه درباره موضوع روغن زیتون مناسب درمان موهای خشک می خواهیم صحبت کنیم .

روغن زیتون برای موهای خشک و آسیب دیده مناسب است؟

روغن زیتون یک ماده حیاتی برای سلامت موهای شماست ، به خصوص اگر موهای خشک و شکننده ای داشته باشید ، در ادامه بخشی از خواص روغن زیتون روی موهای شما را می گوییم .

روغن زیتون یک نرم کننده عالی برای موهای شماست. به عنوان یک ماده مراقبتی مو، مصرف آن باعث می شود موهایتان را هیدراته کنید و به حالت دادن موها کمک می کند.
یک منبع غنی از آنتی اکسیدان ها است که به ارتقاء سلامت پوست سر کمک می کند و باعث خنثی سازی رادیکال های آزاد می کند که می تواند باعث آسیب دیدن پوست و مو شما شود.
خواص مرطوب کننده آن به شما کمک می کند تا با ایجاد یک مانع محافظتی بر روی موهای خود داشته باشید. و اجازه فر شدن موها را نمی دهد.
روغن زیتون همچنین موهای شما را تقویت می کند و الاستیسیته آن را بهبود می بخشد. این مسئله کمک می کند تا جلوگیری کند از مسائلی مانند شکنندگی و مو خوره موهای شما .
همچنین به عنوان یک مسدود کننده DHT (دی هیدروتستوسترون) عمل می کند که به کاهش ریزش مو کمک می کند و باعث رشد موهای سالم می شود.

بیاید با هم در بی جامه کمی درباره نحوه استفاده روغن زیتون صحبت کنیم .

1. آووکادو و روغن زیتون برای موهای خشک

آووکادو و روغن زیتون برای موهای خشک
Image: Shutterstock

مواد لازم:
1 آووکادو
1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه ماسک مو آووکادو و روغن زیتون

پوست و هسته آووکادو را جدا کنید بعد ، کمی آب به آن اضافه کنید و خوب مخلوط کنید به پوره آووکادو، روغن زیتون را اضافه کنید و به خوبی مخلوط کنید.
موهای خود را بشویید و آنرا با یک حوله خشک کنید. در حالی که موهای شما هنوز مرطوب است، شروع به استفاده از ماسک موهای روغن آووکادو و روغن زیتون کنید. وقتی موهای خود را کامل این ماسک مو را زدید با یک کلاه آنرا بپوشانید و اجازه دهید 45 دقیقه تا یک ساعت روی سر شما بماند. ماسک را با آب سرد و شامپو بدون سولفات بشویید و بعد موی خود را خشک کنید. این کار را هفته یک تا دوبار انجام دهید.

چرا این کار می کند
روغن زیتون مانند آووکادو یک منبع غنی از اسیدهای چرب است که به ریزش مو کمک می کند. آنها همچنین یک منبع غنی از مواد مغذی هستند که باعث تقویت موهای شما می شوند. آنتی اکسیدان بالا در این ماسک مو، باعث جلوگیری از آسیب های مو می شود که موهایتان نرم و صاف می کند.

2. روغن نارگیل و روغن زیتون برای موهای خشک و آسیب دیده

روغن نارگیل و روغن زیتون برای موهای خشک و آسیب دیده
Image: Shutterstock

مواد لازم
2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
حوله داغ

طرز تهیه
این دو روغن را در یک کاسه ترکیب کنید و به مدت چند دقیقه حرارت دهید تا ترکیب کمی گرم شود. این مخلوط را به مو و پوست سر خود بمالید. هنگامی که مو و پوست سرتان به طور کامل پوشانده شد، پوست سر خود را حدود 10 تا 15 دقیقه ماساژ دهید. موهای خود را با یک حوله گرم پوشانده و سی دقیقه اجازه دهید حوله روی سرشما بماند.
ماسک روغن زیتون و روغن نارگیل را از موهای با آب سرد و شامپو بدون سولفات بشویید و بعد موهای خود را خشک کنید . این کار را در هفته یک یا دوبار انجام دهید .
روغن نارگیل منبع غنی از اسیدهای چرب که به تغذیه و رفع موهای آسیب دیده شما کمک می کند . این به جلوگیری از دست دادن پروتئین ها از موهای شما کمک می کند و در عین حال به عمق موهای شما نفوذ  می کند و آنها را هیدراته می کند. روغن نارگیل و ترکیب آن با روغن زیتون باعث می شود یک روغن مطبوع بوجود آورد.

3. عسل و روغن زیتون برای موهای خشک و آسب دیده

عسل و روغن زیتون برای موهای خشک و آسب دیده
Image: Shutterstock

مواد لازم :
½ فنجان عسل
¼ فنجان روغن زیتون

طرز تهیه
عسل و روغن زیتون را با هم خوب مخلوط کنید تا جایی که یک ماده یک دست بدست آورید. این مخلوط را در مایکروویو حدود 15 ثانیه حرارت دهید. موهای خود را بشویید و با یک حوله خشک کنید. در حالی که موهای شما هنوز مرطوب است، مخلوط را روی موهای خود بمالید حتما طوری به سر خود بمالید که ریشه موهای شما را نیز در بر بگیرد.
وقتی موهای خود را با این ماسک کامل پوشش دادید با یک کلاه سرخود را بپوشانید و اجازه دهید حدود سی دقیقه روی سرشما بماند، بعد موهایتان را با آب سرد و شامپو بدون سولفات بشویید و خشک کنید . این ماسک عسل و روغن زیتون را کافی است یکبار در هفته استفاده کنید.

عسل یک نرم کننده است. این به این معنی است که رطوبت را جذب می کند و در ریشه موهای شما آنرا نگه می دارد. این مانع رطوبت از خشک شدن و آسیب رسیدن مو به موهای شما می شود.

4. تخم مرغ و روغن زیتون برای موهای خشک

تخم مرغ و روغن زیتون برای موهای خشک
Image: Shutterstock

مواد لازم
2 عدد زرده تخم مرغ
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه
زرده تخم مرغ و روغن زیتون را باهم خوب مخلوط کنید تا یک ماده یک دست بدست آورید. مخلوط را کامل روی موهای خود بمالید طوری که ریشه های مو را نیز در بر بگیرد. وقتی که موهای شما به طور کامل از ماسک مو پوشیده شد، موهای خود را با کلاه بپوشانید. یک ساعت صبر کنید بعد موهایتان را با آب سرد و شامپو بدون بشویید و بعد خشک کنید . این محلول را هفته یک بار به سر خود بزنید.
زرده تخم مرغ دارای چربی هایی هستند که به موها کمک می کنند. این یک درمان خانگی طبیعی است که ترکیب آن با روغن زیتون می تواند موهای شما را بسیار صاف و لخت کند. با استفاده از این ماسک مو به طور منظم می توانید از شکنندگی و خشکی مو جلوگیری کنید.

5. لیمو و روغن زیتون برای موهای خشک

لیمو و روغن زیتون برای موهای خشک
Image: Shutterstock

مواد لازم:
2 قاشق غذاخوری آبلیمو
2 قاشق غذاخوری آب
2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه
در یک کاسه مواد را خوب با هم ترکیب کنید .این مخلوط را به مو و پوست سر خود بمالید. موهای خود را با کلاه بپوشانید.حدود 20 دقیقه صبر کنید مخلوط را با آب سرد و شامپو خالص بدون سولفات بشویید، این کار را هفته ای یکبار انجام دهید.
اگر موهای خشک دارید و موهایتان شوره میزند این یک ترکیب عالی برای موهای شماست. آبلیمو یک عنصر عالی برای مبارزه با شوره سر است. این نه تنها کمک می کند شوره ها را از بین ببرید، بلکه باعث افزایش میزان ویتامین C در مو می شود که باعث رشد موهای سالم می شود.

6. سس مایونز و روغن زیتون برای موهای خشک و آسیب دیده

سس مایونز و روغن زیتون برای موهای خشک و آسیب دیده
Image: Shutterstock

مواد لازم
¼ فنجان سس مایونز
1 قاشق غذاخوری روغن زیتون

طرز تهیه
سس مایونز و روغن زیتون را خوب باهم مخلوط کنید تا یک مخلوط صاف بدست آورید. موهای خود را بشویید و با یک حوله خشک کنید.در حالی که موهای شما هنوز مرطوب است، مخلوط را روی آن بمالید تا طوری که ریشه های موی شما نیز به مخلوط آغشته شود.
هنگامی که موهای شما به طور کامل در مخلوط پوشیده شد، موهای خود را با کلاه بپوشانید. حدود 30 دقیقه صبر کنید و بعد موهایتان را با آب سرد و شامپو بدون سولفات بشویید و بعد موی خود را خشک کنید. این ترکیب را هفته ای یکیا دوبار استفاده کنید
سس مایونز حاوی سرکه، تخم مرغ و روغن های طبیعی است که همه آنها مواد تشکیل دهنده مراقبت مو بسیار عالی هستند که کمک می کنند تا حفظ تعادل pH پوست و مو شما میشود. این ماده حاوی پروتئین است که به حفظ سلامت مو کمک می کند. این ماسک به خشکی و رفع آسیب های مو کمک می کند، و موهایتان را نرم، براق میکند و باعث افزایش حالت دهندگی مو میشود.

خشکی مو بدترین دشمن مو است ، اما مطمن باشید روغن زیتون به رفع خشکی و آسیب دیدگی موهای شما کمک میکند. آیا تا به حال از روغن زیتون برای رفع خشکی مو استفاده کردید ؟ حتما تو بخش نظرات به ما بگید اگر تجربه این کار را داشته اید .

منبع stylecraze
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.