اهمیت لمس کردن و تقویت رابطه

خرید ادکلن

تقویت رابطه

تقویت رابطه تقویت قوای جسمی غذاهای تقویت نعوظ تقویت جنسیی مردان قرص داروی تقویت قوای جسمی مردان غذاهای تقویت کننده کمر تقویت کمر مرد داروی افزایش میل مردان تقویت نعوظ در مردان

اهمیت لمس کردن و تقویت رابطه

در پی یک نظرسنجی آنلاین از افرادی با محدوده سنی ۲۰ تا ۴۰، سوالاتی پرسیده شد: یکی از سوال ها این بود که دوست دارید همسرتان چه قسمتی از بدن شما را لمس کند. با این که انتظار می رفت مردان و زنان در این سوال پاسخ های متفاوت دهند اما پاسخ های مشابهی به این موضوع دادند.

زنان
کمر
گردن
پا و ران
مردان
کمر
گردن
سر و مو

اهمیت لمس کردن و تقویت رابطه
لمس کردن دیگران از واکنش های عاطفی و ابراز علاقه است که در تندرستی و سلامتی افراد نقش مهمی ایفا می کند. تحقیقات نشان داده که انسان ها به خصوص کودکان به اندازه آب و غذا به لمس شدن تمایل دارند.لمس کردن سبب کم شدن استرس، تقویت روحیه و التیام دردها می گردد. افراد دو نوع سیستم لمسی دارند. یک سیستم عملی و سیستم دیگر عاطفی می باشد. سیستم عاطفی آن از رشته و سنسورهای عصبی گرفته شده و به طرز آهسته ای منتقل می شود. به عنوان مثال لمس دست یک کودک توسط مادرش یا در آغوش گرفتن یک دوست.

تکنیک های لمس کردن

این مطالعات روی گروهی از زندانیان نیز نتایج قابل توجهی داشت. در این بین افرادی که از لمس و تماس جسمی محروم بودند، بیشتر دچار مشکلات جسمی و ذهنی و افسردگی بودند.

نتیجه نظرسنجی
در نظرسنجی انجام شده بیشتر افراد تمایل داشتند از ناحیه کمر لمس شوند(مردان ۵۰ درصد و زنان ۶۴ درصد).

کمر
در هر زمان و مکانی قابل لمس است. در حین نوازش هورمون عشق یا اکسی توسین آزاد می شود. سطح این هورمون با آغوش گرفتن و لمس کردن در بدن فرد بالا می رود. مسلماً میزان این هورمون در افراد متاهل به مراتب بالاتر از افراد مجرد است.

گردن
تحقیقات نشان می دهد که مردم تمایل ندارند گردنشان توسط افراد غریبه لمس شود. ضمن اینکه لمس گردن از طرف همسر برای فرد بسیار رضایت بخش است. مردان ۳۹ درصد و زنان ۵۵ درصد در رابطه به لمس گردن تمایل دارند.

سر، شانه، بازو و پا
زنان تمایل به لمس پاها به اندازه ۲۵ درصد و شانه ها به اندازه ۲۳ دارند. ضمن اینکه مردها لمس شدن از ناحیه سر و مو را ترجیح می دهند. ۸ درصد زنان گفته اند که لمس از بازوها را دوست دارند. البته این خانم ها احتمالاً راز تحریک شدن از ناحیه بازوها و پاها را نمی دانند. به عنوان مثال داخل مچ دست، پاها و پشت زانوها.کمبود تماس فیزیکی در روابط زناشویی و عاطفی خطرناک است و از عوامل سردی و دوری بین افراد می باشد. آغوش و نوازش برای تقویت رابطه ضروری است. این مسئله حتی در طلاق های عاطفی نیز بسیار نتیجه بخش است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.