نکاتی را هنگام خوابیدن مخصوص زوج های خوشبخت

خرید ادکلن

نکاتی را هنگام خوابیدن مخصوص زوج های خوشبخت

خواب در زندگی هر انسانی بسیار اهمیت دارد. بدون آن سلامتی شما به خطر می افتد. بی خوابی یا کم خوابی می تواند شما را دچار بیماری های قلبی، افزایش وزن، دیابت نوع دو و سایر شرایط نگران کننده کند. حتی اگر چنین اتفاقات وحشتناکی هم برایتان رخ ندهد، بی خوابی یا بدخوابی باز هم یکی از بدترین مشکلات جهان است. صبح روز بعد هر چه هم قهوه بنوشید به سختی می توانید سرحال شوید. شما خسته و عصبی می شوید و نمی توانید به درستی تمرکز کنید.

نکاتی را هنگام خوابیدن مخصوص زوج های خوشبخت

مقدمه یک خواب خوب پیش از اینکه به خواب بروید آغاز می شود. پس از اتمام یک روز دشوار و خسته کننده، خواب خوب می تواند احساس بهتری به شما ببخشد. شما با یک خواب خوب می توانید استرس و تنش را از خودتان دور کنید و آرام شوید. آیا خواب خوب می تواند در همه موارد زندگی و از همه مهمتر روی روابط ما تاثیر بگذارد؟ محققان رابطه زوج ها و تاثیر خواب خوب را بررسی کرده و متوجه نتایج جالبی شده اند. به نظر می رسد اتاق خواب قطعا مکانی برای تقویت رابطه شماست اما نه به طریقی که فکر می کنید اگرچه می تواند منجر به تقویت مسائل دیگر هم بشود. بنابراین با ما باشید تا بگوییم چه چیزهایی را می توانی از زوج های خوشبخت یاد گرفت.

زوج ها با هم صحبت و گفتگو می کنند
بیش از نیمی از زوج های خوشبخت همیشه عادت دارند که در رختخواب و کاملا رودررو با هم صحبت کنند و برخی از زوج ها هم برعکس بحث ها و دعواهایشان را آنلاین و به صورت چت انجام می دهند. سعی کنید اتاق خواب تان را از فناوری خالی کنید تا شانس تان برای بهبود روابط و خوابتان افزایش یابد. نور آبی که از دستگاه شما ساطع می شود، ترشح ملاتونین را متوقف می کند و در واقع این دستگاه ها مانند دیواری بین شما و همسرتان عمل می کنند.

در تختخواب چیزی نمی خورند
همه می دانیم که خوردن درست قبل از خوابیدن اصلا کار درستی نیست اما از آن بدتر آن است که در تختخواب هم بخوریم. با تحقیق از زوج های سالم و راضی دریافته ایم که آنها خوردن و نوشیدن در تختخواب را ممنوع می دانند. وقتی از فضای مورد نظر در زندگی تان به درستی و به طور صحیح استفاده نمی کنید، به مرور دچار سردرگمی می شوید. اگر می خواهید تلویزیون تماشا کنید به اتاق نشیمن بروید و اگر گرسنه هستید به آشپزخانه بروید تا حرمت اتاق خواب تان هم حفظ شود. اتاق خواب مکانی برای آرامش و نزدیکی و استراحت است. از آن به درستی استفاده کنید تا بیشترین لذت را از آن برده و شب ها خوابی عالی و راحت داشته باشید.

هرگز عصبانی به خواب نروید
بحث و اختلاف نظر بخشی از هر رابطه است اما مهم این است که شما چگونه با آن مقابله می کنید. یکی از قوانین زوج های خوشبخت این است که هیچوقت عصبانی به خواب نمی روند و سعی می کنند مشکل شان را پشت سر بگذارند. مطالعه ای نشان می دهد زوج هایی که بدون حل و فصل اختلافات شان به خواب رفته و شب را صبح می کنند، خود را بیشتر در معرض بیماری های خطرناک قرار می دهند و همچنین استرس و عصبانیت باقی مانده را با خود به روز بعد منتقل می کنند.

تمام دستگاه‌های الکترونیکی را از اتاق خود خارج کنید
کسانی که در شیفت شب کار می‌کنند، می‌توانند به شما بگویند که حتی پس از سال‌ها تمرین، خوابیدن در طول روز چقدر می‌تواند دشوار باشد.این مسئله به این دلیل است که نور دارای نقشی قدرتمند در الگوهای خواب می‌باشد. به نظر می‌رسد هورمون ملاتونین که توسط غده‌ی صنوبری تولید می‌شود نقشی کلیدی برای به خواب رفتن دارد. ملاتونین‌ها زمانی که در محیط اطراف کمی نور وجود داشته باشد در جریان گردش خون دفع می‌شوند، یک منبع نور طبیعی یا مصنوعی می‌تواند تولید آن‌ها را متوقف کند و ما را به طور بالقوه بیدار نگه دارد. ممنوعیت استفاده از گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و ساعت‌های هوشمند الکترونیکی، همگی کمک می‌کنند تا راحت‌تر به خواب بروید.

یاد بگیرید که مانند یک یوگی بخوابید
در یوگا عمل شناخته شده‌ای به عنوان یوگانیدرا طراحی شده است تا شما را به عمیق‌ترین حالت آرامش و آگاهی ببرد. این تکنیک به شما این اجازه را می‌دهد که کاملا آرام باشید و ماهیچه هایتان را ر‌ها کنید تا به آسانی به خواب بروید.اساسا یوگانیدرا مستلزم توجه شما به قسمت‌های مختلف بدن است. در ابتدا از نوک انگشتان پا شروع می‌کنید و به آرامی آن‌ها راحرکت می‌دهید و بعد از انجام این عمل در یک سمت بدن، همین عمل را برای سمت دیگر بدن انجام می‌دهید. در یوتیوب آموزش‌های بسیاری برای کمک به تازه واردین وجود دارند.

از یک بالش استفاده کنید
احتمالا این را می‌دانید که همه چیز برای به خواب رفتن مربوط به حس راحتی و آرامش است. شواهد کمی وجود دارد مبنی بر اینکه استفاده از بالش می‌تواند به بالا بردن کیفیت خواب کمک کند، البته این موضوع عمدتا در مورد راحتی شخصی است.به عنوان مثال هنگام دراز کشیدن به پشت، سعی کنید بالشی را زیر پای خود قرار دهید. این به شما اجازه می‌دهد تا راحت‌تر بخوابید؛ و یا هنگام دراز کشیدن به پهلو بالش را بین پاهای خود قرار دهید، این باعث می‌شود که فشار کمتری به ستون فقرات و لگن شما وارد شود.

دکمه‌ی خود را فشار دهید
درمان سنتی چینی‌ها برای بی خوابی طب فشاری است که کمی شبیه به طب سوزنی است البته بدون سوزن. همه کار‌هایی که باید انجام بدهید، فشار دادن قسمت‌های خاصی از بدن است، آن‌ها اعتقاد دارند که لمس کردن بخشی از نقاط بدن،کیفیت خواب را تقویت می‌کند. چند بخش انتخابی بدن را فشار دهید و سپس ماساژ دهید، بین ابرو‌ها از جمله نقاطی است که ماساژ آن می‌تواند بر کیفیت خواب تاثیر گذار باشد.

بیدار بمانید
تحقیقات انجام شده در دانشگاه گلاسکو که بر روی دو گروه که دچار بی خوابی بودند نشان می‌دهند که روانشناسی معکوس واقعا می‌تواند به خوابیدن کمک کند.در حالی که یک گروه با دستگاه‌های هوشمند خود ر‌ها شدند، به گروه دیگر گفته شد که باید بیدار بمانند و به رفت وآمد بپردازند و یا تلویزیون تماشا کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.