اشتباهاتی که در شبکه‌های اجتماعی به روابط شما آسیب می‌زند

خرید ادکلن

اشتباهاتی که در شبکه‌های اجتماعی به روابط شما آسیب می‌زند

اشتباهاتی که در شبکه‌های اجتماعی به روابط شما آسیب می‌زند اینستاگرام، فیسبوک، توییتر، لینکدین، اسنپ چت و… راه های برقراری ارتباط با دیگران در دنیای مجازی بی نهایت است اما نباید اجازه دهیم که این چیزها روی زندگی و روابط عاطفی ما تاثیر منفی بگذارند. اما برای رهایی از این دام چه باید بکنیم؟

اشتباهاتی که در شبکه‌های اجتماعی به روابط شما آسیب می‌زند

از انتشار عکس دیگران بدون اجازه، خودداری کنید
زمانی که صحبت از انتشار عکس در فضای مجازی می شود، هر فردی به گونه ای خاص عمل می کند. همانطور که شما دوست ندارید دیگران عکس تان را بدون اجازه شما منتشر کنند، دیگران هم دوست ندارند که شما بدون اطلاع آنها این کار را انجام دهید. شاید این کار از نظر شما مشکلی نداشته باشد اما دلیل بر این نیست که دیگران هم با شما هم نظر باشند. بنابراین قبل از این که عکس دیگران را منتشر کنید، از آنها اجازه بگیرید. با این کار دیگر احتمال دلخوری هم پیش نمی آید.

هنگام عصبانیت از شبکه های اجتماعی دوری کنید
برخی افراد هنگام عصبانیت به سمت شبکه های اجتماعی روی می آورند و از آن به عنوان ابزاری برای تخلیه خشم شان استفاده می کنند. آیا شما دوست دارید که دوستان و اقوام تان بدانند که شریک زندگی تان به شما خیانت کرده؟ اصلا آیا خود شما از دیدن پست های ناراحت کننده دیگران لذت می برید یا این که دوست دارید عکس های تولد و شادی آنها را ببینید؟ اگر شما در زمان های ناراحتی و عصبانیت عکس یا متنی منتشر کنید، ممکن است چیزهایی را به زبان آورید که بعدها برایتان پشیمانی به همراه بیاورد. بنابراین برای تخلیه انرژی خود به دنبال جایی جز شبکه های اجتماعی باشید.

در مورد پست هایی که می گذارید، بیاندیشید
شاید شما به یک میهمانی رفته اید و دوست دارید که از آنجا عکس بگیرید و آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید، اما آیا به این فکر کرده اید پستی که می گذارید می تواند برایتان دردساز شود؟ به عنوان مثال ممکن است افرادی که در آن میهمانی دعوت نبوده اند، از دیدن عکس های شما دلخور شوند یا این که همکاران تان با دیدن ویدیو در حال خوشگذرانی شما، نگاهی متفاوت نسبت به شما پیدا کنند. بنابراین باید قبل از آپلود عکس، تمام جوانب را در نظر بگیرید. حواس تان حتی به متن یا کپشن هایی که زیر عکس تان می نویسید هم باشد.

به روابط دنیای مجازی تکیه نکنید
یادتان باشد که صحبت کردن با دیگران در شبکه های اجتماعی قابل مقایسه با صحبت کردن رو در رو نیست. تماس چشمی فواید زیادی دارد، در واقع تاثیری که چشم های شما می توانند روی دیگران بگذارند را نباید نادیده بگیرید. شبکه های اجتماعی برای شروع یک رابطه یا آشنایی ابتدایی مکان مناسبی ست اما اگر می خواهید تاثیر بیشتر روی دیگران بگذارید یا رابطه ای عمیق تر را تجربه کنید، باید از آن فضا خارج شوید. اگر چه شبکه های اجتماعی به شما این حس را می دهند که روابط خوب و موثری دارید، اما واقعیت چیز دیگری ست. در نهایت، هیچوقت به آدم های مجازی دل نبندید و آن را جایگزین روابط واقعی تان نکنید.

تاثیر شبکه های اجتماعی را نادیده نگیرید
آیا می دانید که شبکه های اجتماعی چه تاثیری روی شما می گذارد؟ اصلا چرا شما از آن استفاده می کنید؟ این سوالات مهمی ست که باید از خودتان بپرسید، به خصوص اگر ساعت های زیادی را صرف آن می کنید. به عنوان مثال شما به قصد چک کردن یک پست وارد اینستاگرام می شوید و ناگهان به خودتان می آیید و می بینید که یک ساعت از وقت تان را صرف آن کرده اید. اینجاست که باید از خودتان بپرسید: «آیا من در استفاده از این اپلیکشن زیاده روی کرده ام؟ آیا می توانستم این وقتم را صرف اطرافیان یا عزیزان زندگی ام کنم؟» بنابراین مراقب زمانی که صرف شبکه های اجتماعی می کنید باشید تا به زندگی و روابط تان آسیب نزند.

دروغ نگویید
اگر در شبکه های اجتماعی دروغ بگویید، به عنوان مثال بگویید که به فلان جا رفته اید اما عکس تان در جای دیگری باشد، یک روزی این دروغ تان بر ملا می شود و ممکن است که اطرافیان تان را از شما دلگیر کند. حتی ممکن است روزی به ضررتان تمام شود، آنوقت است که می شوید آش نخورده و دهن سوخته! بنابراین تا جای ممکن دروغ نگویید.

جزییات زندگی تان را بر ملا نکنید
شبکه های اجتماعی مکانی عمومی هستید، بنابراین شما نباید جزییات زندگی یا گزارش کار روزانه تان را در آن به اشتراک بگذارید. این کار نه تنها اطلاعات زندگی شما در اختیار دیگران قرار می دهد بلکه ممکن است که بر رابطه عاطفی تان نیز تاثیر منفی بگذارد. به عنوان مثال شاید شما دوست داشته باشید که از هدیه ای که همسرتان برایتان خریده عکس بگذارید اما آیا همسرتان هم به این کار راضی ست؟ هر رابطه ای مدل خاص خود را دارد، بنابراین قبل از انتشار هر عکسی از زندگی خصوصی تان، با شریک زندگی تان مشورت کنید.رابطه همسران به خودی خود درگیر مشکلات زیادی است که با ورود دنیای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مختلف به زندگی همسران، به این مشکلات دامن زده شده و موج جدیدی از اختلافات مدرن، پیش روی همسران قرار می‌گیرد. رفتار همسر شما قابل توجیه نیست و روابط او با مردان غریبه یا حتی آشنا خارج از کادر قواعد تعریف شده عرف و دین، کار اشتباهی است، اما بهتر است کمی هم به رفتارهای خودتان مراجعه کنید که ممکن است علت حضور بیش از حد همسرتان در این گونه فضاها باشد.

اشتباهاتی که در شبکه‌های اجتماعی به روابط شما آسیب می‌زند

می‌دانم که اداره اقتصادی زندگی مشترک در این روزگار کار سختی است و اگر شما تا دیر وقت کار می‌کنید، بخش اعظم آن به خاطر رفاه خانواده‌تان است، اما فراموش نکنید که همسر شما به توجه و حضورتان در زندگی خودش نیازمند است. این که اهل فضاهای مجازی نیستید و وقت آن را هم ندارید، حرف درستی است، اما بهتر بود خود را کنار نمی‌کشیدید تا همسرتان در این شبکه‌ها هم حضور شما را حس کند.بهترین کار این است که با همسرتان در این مورد صحبت کنید. بگویید که برایتان چقدر اهمیت دارد و ناراحتی شما به خاطر چیست. یک بار دیگر قوانین زندگی دو نفره‌تان را به او گوشزد کنید و برایش توضیح دهید اگر عکس این اتفاق پیش می‌آمد، همین‌قدر باعث ناراحتی او می‌شد. از او بخواهید که عکس‌هایش را بردارد و دیگر عکس جدیدی نگذارد. برای استفاده از فضای مجازی برایش حد و حدودی قائل شوید که نه به معنی قطع کامل باشد و نه آن‌قدر بی‌حد و مرز که چنین مشکلاتی پیش بیاید.اگر همسرتان توجه و محبت شما را به اندازه کافی دریافت نکند، حضور او در این مکان‌ها می‌تواند بسیار خطرناک و پرحاشیه باشد. بهتر است علاوه بر این‌که قوانین‌تان را خیلی واضح و روشن به همسرتان می‌گویید، حضور فیزیکی و اگر امکان ندارد حضور عاطفی‌تان را برای او پررنگ‌تر کنید.حفظ زندگی زناشویی در روزگار ما سخت‌تر از گذشته است، زیرا برای هر دو نفر هم آقایان و هم خانم‌ها این امکان وجود دارد که با جنس مخالفی غیر از همسر خود در ارتباط باشند. احتمال خطر و خیانت یا یک قدم عقب‌تر، دلسرد شدن از زندگی، این روزها بیشتر است پس همسران باید مراقب نقش خود در زندگی هم باشند و جا خالی ندهند که ممکن است خیلی زود جای خالی‌شان پر شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.