جذابیت زنانه در دهه چهارم زندگی

جذابیت زنانه در دهه چهارم زندگی

خرید ادکلن

احساس می کنید از سن ازدواجتان گذشته. رقم سنتان بالا می رود و شما هنوز مجرد مانده اید. کم کم از ازدواج نا امید می شوید، از سنتان خجالت می کشید. فکر می کنید دنیا به پایان رسیده و کنج عزلت اختیار می کنید.

حواستان هست با خودتان چه می کنید؟ شما در دهه چهارم و پنجم زندگی تان، وقتی سنتان از سی می گذرد یا وارد چهل سالگی می شوید هم هنوز می توانید جذاب باشید. هنوز می توانید زندگی خوبی داشته باشید یا بدون این که از ازدواج  نکردنتان رنج بکشید، به رشد و پیشرفتتان فکر کنید. چطور؟ ما برای شما خواهیم گفت!
روی خوش تنهایی
هر چیزی دو رو دارد؛ خوب و بد. فقط کافی است بیاموزید که چگونه می توان آن جنبه خوب را تشخیص داده و شناسایی نمود. اجتماع اهمیت زیادی برای یافتن همسر قائل است، نیازهای جسمی و روحی ما هم همین را می گویند. اما تنهایی حتی اگر انتخاب شما هم نبوده باشد، چیزی است که این روزها تجربه اش می کنید. بنابراین با آن کنار بیایید و سعی کنید جذابش کنید. به رشد خود فکر کنید و سعی کنید بهترین چیزی که هستید باشید. نه برای آنکه انتخابتان کنند و دیگران عاشق شما شوند. بلکه به خاطر این که استحقاق بهترین بودن را دارید. تنهایی فرصت خوبی برای رشد و تعالی به شما می دهد.
قدرتمندها جذابند
شما هم حتما داستان های زیادی از دخترانی که به خواستگاران شان نه گفتند و خواستگار سمج تر و سمج تر شده است، شنیده اید و شاید خود نیز تجربه ای مشابه داشته باشید. واقعیت این است که تا وقتی شما در موضع قدرت و مناعت قرار دارید مطلوب تر جلوه می کنید و در این قدرت «نه» گفتن جاذبه ای درونی نهفته است. در درون هر زنی یک جنگجوی زندگی نهفته است؛ زنی موفق، مصمم و دارای شور زندگی. در عین زنانگی، بی نیاز. کافی است این زن مقاوم را در خود بیدار کنید و به کارزار زندگی بروید. زنی که به خاطر ازدواج نکردن، خموده و افسرده شده هیچ تصویر جذابی نیست. برای آن که در اجتماع بدرخشید باید قدرتمند باشید و با خودتان در صلح.

خودتان را دوست بدارید
هرگز نگران لکه ها و چین و چروک های صورتتان نباشید، چند کیلو وزن اضافه تر مهم نیست، مهم این است که خودتان را دوست داشته باشید و هر روز برای بهتر شدن خود تلاش کنید. این راز درخشش شماست و به زودی می بینید که دنیا عاشق شما می شود. فرقی ندارد همسرتان فوت شده است یا طلاق گرفته یا این که هنوز شانس ازدواج پیدا نکرده اید. برای این که دنیای بهتری داشته باشید باید نگرش خود را تغییر دهید و استراتژی منعطف تری پیش بگیرید. اگر فرزنددار نمی شوید، حتما سبک زندگی برای بدون فرزندهای خوشبخت وجود دارد. چه تنها و چه با همسر. به راه های جدید فکر کنید. اگر ازدواج نکرده اید، سبک های زندگی پرتحرک، جذاب و دوست داشتنی مجردها  را تجربه کنید. به سفر بروید و گروه های دوستانه در میان خانم هایی که وضع مشابه شما دارند تشکیل دهید. اگر بیوه هستید، ترسان ترسان پای به جامعه نگذارید. شما هم مثل هر کس دیگر حق حیات دارید. از حق خود دفاع و سعی کنید به بهترین نحو ادامه دهید.

یافتن همسر، ازدواج نکردن، جذابیت در چهل سالگی
قول و قسم ممنوع
خیلی از خانم ها وقتی سنشان از حدی می گذرد یا به دلایلی ازدواجشان به جدایی ختم می شود، قسم می خورند که دیگر به ازدواج فکر نکنند. هرگز این کار را نکنید. به جای آن در حالی که دارید برای بهتر شدن بهترین تلاشتان را می کنید، منتظر بهترین ها از سوی خداوند باشید و شما نمی دانید این بهترین ها ممکن است چه معجزه ای در زندگی شما بیافریند. پس در مورد هیچ چیز تصمیم قطعی نگیرید. شاید شانس شما یکی از همین روزها جلویتان سبز شود و چندان برایتان خوشایند باشد که بی تعلل آن را بپذیرید.
این نوع قول و قسم ها سبب می شود شما چیزی را از برنامه زندگی خود خارج کرده و آن را احتمالا به اطرافیان نیز اعلام کنید که این خود می تواند در اتفاقات خوب بعدی را بر روی شما ببندد. در عین حال نگذارید یک فکر مثل ازدواج شما را از زندگی عادی محروم کند و دائم ذهنتان مشغول همین موضوع باشد.
فرصتی برای برخاستن
اگر همسر خود را از دست داده اید غم بزرگی را پشت سر می گذارید، اما دنیا به آخر نرسیده است. به قول معروف آنچه شما را نمی کشد، قوی ترتان می کند. به روزهای خوشی که با هم داشته اید فکر کنید و زندگی را ادامه دهید. خیلی زود زندگی روی خوشش را به شما نیز نشان می دهد.
اگر طلاق گرفته اید، طلاق هرچند مذموم، اما در دین ما اتفاقی مباح است. حتما کار به جایی رسیده که دو نفر نتوانند با هم در مسیر زندگی گام بردارند. پس این روزها فرصت خوبی است که بهتر به گذشته بیندیشید. در این فرصت یک بار برای همیشه زندگی خود را آسیب شناسی کنید و حتی اگر لازم است از یک مشاور کمک بگیرید و سعی کنید نقاط ضعف خود را که منجر به شکست این زندگی شده به قوت تبدیل کنید. حتی اگر این ضعف در انتخاب همسر بوده است.
به زودی فرصت های بهتری در انتظارتان خواهد بود که قرار نیست همه را به همان بدی پشت سر بگذارید. هر شکستی که از آن عبرت بگیرید و آینده ای بهتر بسازید ارزش تجربه اش را دارد.
با دوستان بالا بروید
با انتخاب دوستان موفق و کار آمد می توانید به انسان بهتری بدل شوید. یاد می گیرید، تجربه می کنید، مقایسه می کنید و رقابت شما را به سطح بالا تری از کارایی می رساند. پس اگر دوستانی دارید که جز غیبت کردن از گروهشان چیزی عایدتان نمی شود، دوستان بهتری بجویید. یادتان باشد انسان به دوستانش شناخته می شود.

منبع: تبیان

گردآورنده : بی جامه – Bijame.Com

لینک کوتاه : https://www.bijame.com/?p=5797

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.