5 درمان خانگی پوست های حساس و آسیب دیده با ماسک صورت

خرید ادکلن

پوست های حساس و آسیب دیده با ماسک صورت کاملا قابل درمان هستند ، برخی از خانوم های دارای پوست حساس هستند که به راحتی تحریک پذیر هستند . علل این تحریک پذیری و حساس ناشی از قرار گرفتن بیش از حد نور خورشید یا مواد شیمیای است که برای سلامت پوست آنها اصلا مفید نیست که برای پوست اصلا مناسب نیست ، معمولا خانوم ها تو انتخاب محصولات مراقبتی پوست با مشکلات مواجه هستند . اما درمان خانگی زیادی وجود دارد برای داشتن پوست درخشان سالم با مواد ساده خانه که به هیچ عنوان مضر نیستند و هیچ مشکلی برای پوست ایجاد نمی کنند . با بی جامه همراه باشید تا درادامه با این ماسک صورت بیشتر آشنا شوید .

1- ماسک صورت عسل و هویج

ماسک صورت عسل و هویج

مواد لازم برای تهیه ماسک عسل و هویج :

2/3 هویج پخته شده

2 تا 3 قاشق عسل طبیعی

هویج پخته و عسل را داخل یک ظرف ریخته و خوب با هم مخلوط کنید تا خمیر بدست بیاید و آنرا روی صورت خود بمالید فقط توجه کنید قبل از استفاده حتما صورت خود را به خوبی تمیز کنید .

اجازه دهید این ماسک 10 الی 15 دقیقه روی پوست شما بماند .

هنگامی که شروع به خشک شدن کرد ماسک را به آرامی  با آب سرد بشویید و بعد با یک حوله نرم و تمیز آنرا پاک کنید . این ترکیب طبیعی به سرعت صورت شما را درخشان کرده و برای پوست حساس بسیار مفید است .

2. ماسک صورت بلغور جودو سر و ماست چکیده

ماسک صورت بلغور جودو سر و ماسک چکیده

2/3 قاشق غذاخوری ماست چکیده

2 قاشق غذاخوری از بلغور جو دوسر

ماست چکیده و بلغور جو دوسر را در یک ظرف بریزی و خوب مخلوط کنید . بعد روی صورت خود این ماسک صورت را بمالید و اجازه دهید تا 10 الی 15 دقیقه روی پوست صورت شما بماند بعد از خشک شدن یک حوله را داخل آب گرم خیس کنید و با آن صورت خود را به آرامی پاک کنید .

همچنین می توانید بعد از آن از بخور آب گرم استفاده کنید برای پاک کردن بهتر صورت و طراوت صورت ، این ماسک حتی به افرادی که پوست های خیلی حساسی دارند پیشنهاد می شود .

3- ماسک سفید تخم مرغ ، موز و کشک

ماسک تخم مرغ ، موز و کشک

نصف یک موز

سفیده تخم مرغ یک عدد

یک قاشق غذا خوری کشک

موز را خوب له کنید ، سپس سفیده تخم مرغ و کشک را خوب با هم مخلوط کنید . سپس ماسک را روی صورت خود به مدت 15 دقیقه بگذارید بماند ، بعد آنرا را با آب بشویید . این ماسک به درخش پوست شما کمک می کند و برای پوست های حساس بسیار توصیه میشود .

4- ماسک تخم مرغ و بادام

ماسک تخم مرغ و بادام

یک عدد بادام را خوب له کنید ، بعد با تخم مرغ خوب مخلوط کنید ، سپس ماسک به دست آمده را به صورت بمالید و اجازه دهید 20 دقیقه روی پوست بگذارید بماند بعد آنرا بشویید . این ماسک مناسب پوست های خشک و حساس است و بهتر است آنرا قبل از خواب استفاده کنید ، تخم مرغ راهکاری مناسب برای تغذیه پوست است .

5- ماسک آبلیمو ترش ، شیر و زردچوبه

ماسک آبلیمو ترش ، شیر و زردچوبه

مواد لازم برای تهیه ماسک خانگی :

آبلیمو 1 قاشق غذاخوری

شیر 3 قاشق غذاخوری

زردچوبه یک چهارم قاشق چای خوری

آبلیمو و شیر را با هم خوب مخلوط کنید سپس زردچوبه را به آن اضافه کنید و بگذارید روی پوست خود تا خشک شود ، بعد از آن پوست خود را با آب سرد بشویید . این ماسک باعث شادابی و درخشان شدن پوست شما میشود .

آبلیمو تازه باعث سفید شدن پوست شما می شود و به شما کمک می کند تا پوست زیبا داشته باشید و مناسب پوست های خشن نیز می باشد.

ترجمه از گروه آرایش بی جامه

منبع : stylecraze

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.