ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب

خرید ادکلن

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب برای هر نوع پوست کدام مرطوب کننده مناسب است؟

از برند تا شکل و شمایل، مرطوب‌کننده‌های زیادی در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی هستند. برخی از آنها طبق تبلیغ یا نوشته‌های روی بسته‌بندی ویژگی‌های متفاوت یا حتی متعددی دارند.بر همین اساس ممکن است بسیاری از افراد هنگام خرید مرطوب‌کننده‌ برای پوستشان ندانند کدام‌ یک از انواع آن را انتخاب کنند و بخرند: لوسیون، محافظ در برابر اشعه خورشید، در قالب تیوب یا…

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب,کرم نرم کننده و لوسیون

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب

 

مرطوب‌کننده‌ها چه می‌کنند

چه به شکل لوسیون، چه به شکل کرم، اولین وظیفه مرطوب‌کننده‌ها همچنان که از اسمشان معلوم است مرطوب نگاه داشتن پوست است، و به‌ویژه برای آنها که پوستی خشک دارند، بسیار مفید و کارساز به‌شمار می‌رود. البته تنها استفاده‌کنندگان مرطوب‌کننده‌ها افرادی با پوست خشک نیستند، زیرا موادی که در این فرآورده‌ها به کار رفته، برای نگهبانی از پوست‌هایی با ویژگی‌های متفاوت هم کارآمد است. به بیان دیگر، این محصولات بیشتر بهداشتی‌ اند تا آرایشی و از همین‌ رو بیشتر برای حفظ سلامت پوست به کار می‌روند، تا آراستن و زیبا کردن آن.اگر دقت کرده باشید، پس از استحمام معمولا احساس می‌کنید پوستتان شاداب‌تر و نرم‌تر است، اما این شادابی و نرمی خیلی زود از دست می‌رود، زیرا آب یا به بیان بهتر، رطوبت نمی‌تواند روی پوست بماند. کار مرطوب‌کننده‌های خوب این است که، لایه‌ای از رطوبت را با درصدی از چربی لازم در قسمت رویی پوست نگاه دارند.

مواد تشکیل‌دهنده مرطوب‌کننده‌ها

لوسیون‌ها یا امولسیون‌ها رقیق‌ترند و چربی کمتر و آب بیشتری در آنها به کار رفته است؛ در عوض، کرم‌ها غلیظ‌ تر و چرب‌ ترند. به همین دلیل افراد دارای پوست خیلی چرب به جای کرم باید از لوسیون مرطوب‌کننده استفاده کنند و برعکس، صاحبان پوست‌های معمولی از کرم‌ها و به همین ترتیب هر چه پوست خشک‌تر باشد و زودتر پوسته‌ پوسته شود، کرم‌هایی با غلظت بیشتر یا حتی وازلین برای نرم نگاه داشتن پوست انتخاب درست‌تری به حساب می‌آید.ممکن است بر حسب کاربرد، ترکیبات دیگری نیز در این نرم‌کننده‌ها به کار رود. به‌عنوان مثال آلفاهیدروکسی‌اسیدها می‌توانند تا حدود زیادی لایه‌های سلول مرده را از روی پوست بزدایند و ویتامین‌ها و پروتئین‌ها نه‌تنها باعث جذب شدن رطوبت مورد نیاز به سطوح پوست می‌شوند، بلکه مثل رتالین ویتامین آ، سبب تغذیه بهتر سلول‌ها می‌شوند. ترکیباتی با درجات متفاوت برای محافظت در برابر پرتو‌های مضر تابیده از خورشید، عناصری با خاصیت‌های آنتی‌اکسیدانی، گلیسیرین، پترولاتون یا وازلین از دیگر ترکیبات به کار رفته در مرطوب‌کننده‌ها و نرم‌کننده‌ها محسوب می‌شوند.

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب,کرم نرم کننده و لوسیون

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب

 

 

نتیجه گیری در خصوص خواص لوسیون، کرم، بالم و اسکراب

خب با توجه به این توضیحات نتیجه میگیریم که نمی توان گفت که کدام یک بهتر است! خیلی ها تماس می گیرند یا در اینستاگرام ما کامنت میگذارند و میپرسند که کرم بهتر است یا بالم؟ لوسیون بهتر است یا کرم؟ اسکراب بهتر است یا لوسیون؟
الان باید کاملا متوجه شده باشید که کاربردهای هرکدام از اینها با هم فرق دارد.کار اسکراب لایه برداری از پوست، کار کرم و لوسیون مرطوب کردن پوست و آبرسانی به آن و کار بالم حفظ رطوبت پوست و محافظت از آن در برابر آلودگی های محیطی است.
مثلا اگر کف پاهای سخت و زمختی دارید بهترین روش درمان آن و با جرات می توان گفت روش قطعی درمان آن، استفاده از یک اسکراب پا، بعد از آن کرم یا لوسیون پا و در نهایت به منظور حفظ رطوبت آن و محافظت از آن در برابر آلودگیهای محیطی و هوای سرد، استفاده از بالم است. همانطور که گفتیم بالم ها معمولا در قسمت هایی که پوست زبر و زمخت دارند استفاده می شوند چون این قسمت ها حتی پس از استفاده از کرم و لوسیون هم خیلی زود دوباره رطوبت خود را از دست می دهند و باید کرم یا لوسیون آنها تجدید شود اما در صورت استفاده از بالم دیرتر رطوبت خود را از دست می دهند.امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله پاسخ خیلی از سوالات شما همراهان گرامی را ارائه کرده باشیم

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب,کرم نرم کننده و لوسیون

 

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که تا بحال از خود پرسیده باشید بهترین کرم مرطوب کننده چیست؟ از چه کرمی باید استفاده کرد؟ کرم بهتر است یا لوسیون؟اگر به دلیل تنوع محصولات، هنگام خرید نرم‌‌ کننده با مشکل مواجه می‌شوید نکته‌هایی که در این مطلب به آن ها اشاره شده در انتخاب درست کمک‌تان می‌کند.فرقی نمی‌کند پوست‌تان خشک، چرب یا ترکیبی از هر دو است چون نرم‌ کننده‌ها روند فرسایش پوست را به تعویق می‌اندازند و از آن در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا محافظت می‌کنند.اگر پوست‌تان خیلی خشک و پوسته‌ پوسته شده است، احتمالا به نرم‌کننده‌ای غلیظ مانند وازلین احتیاج دارید اما کرم‌ها برای بیشتر پوست‌های معمولی، بهترین گزینه هستند زیرا نسبت به وازلین، لایه نازک‌تری روی پوست ایجاد می‌کنند.

 

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب,کرم نرم کننده و لوسیون

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب

 

کرم یا لوسیون؟
ترکیب اصلی لوسیون، آب است، به همین دلیل نسبت به کرم و وازلین رقیق‌تر است. بنابراین برای پوست‌های چرب و خیلی چرب استفاده از لوسیون توصیه می‌شود. با توجه به غلظت نرم‌ کننده، زمان و محل استفاده از آن روی بدن تغییر پیدا می‌کند؛ برای مثال بهتر است روزها از نرم‌ کننده رقیق‌ تر و شب‌ها از نوع غلیظ‌تر آن استفاده کنید؛ همچنین نرم‌ کننده‌های غلیظ را برای بدن و نرم کننده های رقیق مانند لوسیون را برای صورت استفاده کنید.بهتر است نوع نرم کننده‌تان را در فصل‌های مختلف تغییر دهید؛ برای مثال تابستان‌ها مرطوب کننده‌های رقیق را انتخاب کنید و زمستان‌ها مطمئن شوید که نرم‌کننده، لایه ضخیم‌تری از پوست‌تان را می‌پوشاند. به این ترتیب در برابر باد، برف و خشکی هوا از پوست خود محافظت کرده‌اید.

 

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب,کرم نرم کننده و لوسیون

ویژگی کرم نرم کننده و لوسیون خوب

 

چگونه از محصولات مختلف نرم کننده باید استفاده کنیم؟

آنتی‌اکسیدان‌ها :

نرم کننده های حاوی آنتی‌اکسیدان، مانند عصاره چای سبز، بابونه و انار می‌توانند هر نوع پوستی را شفاف و تازه کنند. آنتی‌اکسیدان‌ها با خنثی‌سازی رادیکال‌های آزاد موجود در پوست، به جوان‌سازی آن کمک می‌کنند. رادیکال‌های آزاد، مولکول‌هایی هستند که سلول‌های پوست را در طول زمان تخریب می‌کنند.

ضدآکنه و چربی پوست :

آلفاهیدروکسی اسید موجود در این کرم‌ها، در عین حال ضدچروک هم هست. ترکیبات این نوع نرم‌کننده‌ها، اجازه نمی‌دهند منفذهای پوست بسته و آکنه ایجاد شود.

پوست خشک :

نرم کننده های غلیظ حاوی اسید هیالورونیک و دایمتیکون به آب‌رسانی پوست کمک می‌کنند. گلیسیرین، گلوکل و پروتئین موجود در این نوع نرم‌کننده‌ها باعث جذب حداکثری آب، چربی و رطوبت توسط پوست‌های خشک می‌شوند.

پوست های حساس :

اگر پوستی حساس دارید، استفاده از نرم کننده های بدون عطر و ضدحساسیت توصیه می‌شود. متخصصان پوست پیشنهاد می‌کنند در صورت داشتن پوستی حساس، بهتر است از نرم‌کننده‌هایی استفاده کنید که ترکیبات آنها کمتر از ۱۰ است. ترکیبات کمتر به معنای حساسیت کمتر در مواجهه با پوستی شکننده و حساس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.