انواع پوست صورت

پوست صورت در افراد مختلف

خرید ادکلن

انواع پوست صورت

پوست صورت در هر فردی فرق دارد در این مطلب می خواهیم انواع پوست صورت را به شما معرفی کنیم :

1.پوست معمولی یا طبیعی

2.پوست خشک

3.پوست چرب

4.پوست دوگانه (خشک و چرب )

5.پوست حساس

1.پوست معمولی یا طبیعی

پوست معمولی یا طبیعی ظاهر کاملا صاف دارد و منافذ آن گشاده نشده و به صورت طبیعی باز است و عمل تنفس در آن به خوبی انجام می گیرد . چون در تمام قسمت های آن گردش خون به خوبی انجام میگیرد ، لذا رنگ آن روشن و در همه جا یکنواخت است .این نوع پوست ، نه خیلی خشک و نه خیلی مرطوب است و حالت ارتجاعی و فنری دارد و معمولا سفت و محکم می باشد . هیچ نوع لک و کک و مک و دانه ای سیاه جوش در آن به چشم نمی خورد .

2.پوست خشک

افرادی که پوست خشک دارند پس از شست و شو ، یر روی پوست خود احساس کشیدگی می کنند . زیرا پوست خشک و حالتی خشک دارد ولی در ظاهر کشیده و صاف به نظر می رسد .این نوع پوست ، بر اثر کم آبی پوسته پوسته شده و زودتر چروک می افتد . منافذ این نوع پوست ، ریز بوده و به ندرت در آنها جوش دیده می شود .

انواع پوست صورت
انواع پوست صورت

3.پوست چرب

افراد با پوست چرب ، دارای ظاهری درخشان می باشند . ولی در فعالیت زیاد غدد چربی ، چوست ضخیم و منافذ آن درشت و باز و دارای جوش هی زیر پوستی و حتی جوش های خارجی و جوش های کوچک سر سیاه بوده و با وجود درخشش ، نوعی کدری خاصی در چهره آنا دیده میشود . البته پوست های چرب دیرتر دچار پیری و چین و چروک می شوند و در مقابل عوامل بیرونی از جمله آفتاب ، سرما و باد مقاوم هستند .

4.پوست های دو گانه ( چرب و خشک )

افرادی پوست دوگانه دارند که پوست آنها در دو حالت چرب و خشک را با هم دارند . معمولا در اطراف صورت ، چوست حالت خشکی و در چانه ، پیشانی و بینی چرب هستند

5.پوست حساس

افراد با پوست حساس بسیار آسیب پذبر هستند زیرا پوست حساس در مقابل آفتاب و سایر عوامل محیطی به سرعت عکس العمل نشان داده و حالت سوختگی در آن به وجود می آید . دیدن مویرگ ها در برخی از قسمت های پوست و نافذ ریز و روشن و تا حدوی قرمز و نارنجی مشخصه داشتن پوست حساس است . سطح پوست یعنی اپیدرم بسیار نازک و لطیف است و در مقابل اپیلاسیون و مواد شیمایی و حتی انواع ماسک های طبیعی هم واکنش نشان می دهد .

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.