ماسک های مو خانگی برای موهای خشک و آسیب دیده

خرید ادکلن

ماسک طبیعی مو موهای خشک و آسیب دیده رو معمولا برای فصل زمستان پیشنهاد میدهیم ، وقتی مجبور هستید با کلاه ، شال و لباس ها موهاتون رو بپوشونید هوا سرد هم به اندازه خودش خشکی دارد به همین خاطر میشه گفت زمستان فصل سختی برای موها است ، موهای حالت شکننده میگیرند و درخشندگی خود را از دست میدهند . با بی جامه همراه باشید با انواع ماسک های مو برای درمان خانگی خشکی مو

داشتن موهای سالم در زمستان

سعی کنید هرروز موهای خود را بشویید و سعی کنید موهای خودتان را مرطوب نگه دارید اما اگر بنا به دلایلی نتوانستید هرروز موهای خود را بشویید و هردو یا سه روز یکبار این کار را می کنید حتما بعد از هربار شستشو مو ، مو سر خود را با روغن های طبیعی مرطوب کنید به خصوص در فصل زمستان که موها بسیار خشک میشوند .

سعی کنید از سشوار خیلی کم استفاده کنید، چون این کار باعث میشود موهای شما خیلی خشک شود ، سعی کنید در هفته دو یا سه بار بیشتر سشوار استفاده نکنید این کار باعث میشود خیلی از مشکلات مو سر شما برطرف شود .

حتما سعی کنید از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید چون این کار باعث می شود موهای شما خشک نشود و همیشه با طروات بمانند .

سعی کنید از یک ماسک مو مرطوب کننده استفاده کنید ، نگران نباشید در ادامه چند ماسک مو مخصوص موهای خشک و آسیب دیده معرفی میکنیم در بی جامه که می توانید از اونها استفاده کنید .

روغن نارگیل , خواص روغن نارگیل بر مو , ماسک مو روغن نارگیل

روغن نارگیل

این ساده ترین ماسک مو است که من می شناسم ! چون کلا ماسک مو روغن نارگیل تشکیل شده از یک ماده که آنهم روغن نارگیل است واقعا برای موهای خشک این روغن معجزه میکند ، حتی اگر خیلی موهای خود را رنگ میکنید این ماسک کمک می کند تا آسیب وارده به موهای شما از بین برود و باعث تقویت موهای شما می شود .

کافیست یک چهارم فنجان روغن گرم شده نارگیل را به موهای خود بزنید مهم نیست موهای شما خشک باشد یا مرطوب بعد با پارچه یا حوله سر خود را بپوشانید و بعد از یک ساعت آنرا بشویید و مثل همیشه موهای خود را شستشو کنید .

ماسک مو آووکادو و تخم مرغ

تخم مرغ واقعا یک ماده غذایی عالی برای موهای شماست ، با آن می توان یک ماسک مو مرطوب کننده ای تهیه کرد که باعث درخشندگی بیشتر موهای شما هم می شود برای بالابردن تاثیر تخم می توانیم آنرا با آووکادو مخلوط کنیم .

½ آووکادو
2 زرده تخم مرغ

این دو ماده را خوب بهم بزنید بعد قبل از شستشو موهای خود به مدت 15 الی 20 دقیقه اجازه بدید روی سرشما باقی بماند بعد آنرا بشویید .

ماسک ماست، عسل و روغن زیتون

ماسک ماست، عسل و روغن زیتون

شاید اگر قرار باشد عسل به سر خود بمالید کمی ناراحت شوید به خاطر چسبندگی اون اما باور کنید اگر با ماست و روغن زیتون مخلوط بشود یک ترکیب عالی برای موهای شما می شود که باعث از بین رفتن خشکی موها میشود .

1 قاشق چایخوری روغن زیتون
1 قاشق غذاخوری عسل
¼ فنجان ماست
مواد بالا را خوب باهم مخلوط کنید. خیلی آرام روی موهای خود بمالید و اجازه دهید تا 15 الی 20 دقیقه بمانید. بعد موهای خود را بشویید و با حوله به آرامی موهاتون رو خشک کنید .

امیدوارم با مطلب بالا که قرار دادیم بتوانید به راحتی مشکلات موهای سرخودتون رو برطرف کنید ما سعی می کنیم تو بی جامه هرچیزی که فکر میکنیم برای شما خوب هستش رو براتون آماده کنیم تا استفاده کنید .

تهیه و ترجمه : گروه آرایش بی جامه

منبع : diynatural

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.