3 درمان خانگی قارچ پوست

خرید ادکلن

قارچ پوستی فوق العاده آزار دهنده است و درمان که وجود دارد برای قارچ پوست به صورت مقطعی می باشند اکثر درمان این بیماری پوستی پماد ضد قارچ پوستی ، صابون ضد قارچ است که در بیشتر موارد این قارچ پوستی در ناحیه گردن ، سینه ، پا ، کشاله ران و پوست سر بوجود میاید و درمان همیشگی برای قارچ پوستی نیست ، امروز ما در بی جامه 3 راهکار مفید برای درمان و بهبود این بیماری به شما معرفی می کنیم که امیدواریم با استفاده از این روش های این بیماری پوست خود را بتوانید برطرف کنید .

بهبود قارچ پوستی با سیر , درمان قارچ پوست با سیر

1- بهبود قارچ پوستی با سیر

استفاده از این ماده بسیار آسان است. کافی است از سیر له شده به همراه یک روغن حامل مثل روغن زیتون، روغن نارگیل و یا آلوئه ورا یک کرم موضعی بسازید. به یاد داشته باشید که هیچگاه از سیر به تنهایی استفاده نکنید چون ممکن است پوست را بسوزاند. دستور عمل تهیه و استفاده از این کرم به شرح زیر است:

  • یک حبه سیر را چرخ کرده و 5 الی 10  دقیقه به آن اجازه استراحت دهید. این کار باعث می شود مواد تشکیل دهنده فعال آلیسین آزاد شود.
  • یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل، روغن زیتون و یا ژل آلوئه ورا خالص را با سیر مخلوط کنید.
  • کرم را به منطقه تحت تاثیر عفونت قارچی مالیده و 20 دقیقه صبر کنید.
  • پس از این مدت پوست را با آب گرم بشویید.
  • برای حفظ رطوبت پوست پس از شستشو از مقداری روغن نارگیل بر روی پوست استفاده کنید.
  • این دستور العمل را 2 بار در روز تکرار کنید تا زمانی که عفونت قارچی کاملا درمان شود.

2 – بهبود قارچ پوست با حنا

10 تا 20 گرم حنا را در دو لیوان آب جوش حل کنید و مدت نیم ساعت صبر کنید. سپس آن را بدون صاف کردن به موضع قارچی بمالید و مدت نیم ساعت روی پوست باقی بگذارید. در انتها موضع را با آب گرم شستشو دهید.

بهبود قارچ پوستی با روغن اسطوخودوس

3 – بهبود قارچ پوستی با روغن اسطوخودوس

10 قطره از روغن اسطوخودوس و 10 قطره روغن درخت چای و یا روغن مر. مخلوط این دو روغن با ژل آلوئه ورا به منطقه آسیب دیده مالیده سه بار در روز اینکار را انجام می دهیم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.