درمان سریع سرماخوردگی‌های فصلی

خرید ادکلن

سرماخوردگی‌های فصلی

درمان سریع سرماخوردگی‌های فصلی درمان سریع سرماخوردگی در منزل درمان سرماخوردگی شدید درمان سریع سرماخوردگی و گلودرد درمان سرماخوردگی در پنج دقیقه درمان گیاهی سرماخوردگی درمان سرماخوردگی با طب سنتی درمان آلرژی فصلی درمان سرماخوردگی در تابستان

سرماخوردگی‌های فصلی

ویروس از طریق دهان، بینی یا چشم‌ها وارد بدن شده و بنابراین قابلیت پخش از طریق صحبت کردن، سرفه و عطسه را دارد. شاید نتوانید کاملا سرماخوردگی خود را درمان کنید اما با انجام کارهایی، مانند به دفعات شستن دست‌ها، می‌توانید از علائم آن بکاهید و فرآیند درمان را تسریع ببخشید.

این کار باعث کاهش التهاب در گلو می‌شود. برای درست کردن آب نمک، ½ قاشق چای‌خوری (2.5 میلی لیتر) از نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید و محلول را به مدت 30 ثانیه غرغره کنید و بعد تف کنید، تلاش کنید مقداری که برایتان ممکن است را نیز قورت بدهید. این کار را هر زمان که گلودرد داشتید در طول روز تکرار کنید.

قرقره آب نمک موقع گلو درد

گرفتگی بینی سرماخوردگی را چند برابر بدتر می‌کند. برای خلاص شدن از آن، مدت زمانی بیشتری از معمول زیر دوش آب بمانید. بخار حمام باعث سبک شدن و رهایی از خلط خواهد شد. علاوه‌براین می‌توانید بصورت دستی و با یک کاسه آب داغ و به کمک یک حوله بخور به بینی خود بخور بدهید. چند قطره اوکالیپتوس در این آب داغ می‌تواند به بازکردن مجراهای بینی شما کمک کند.

رطوبت هوا به بهبود گرفتگی بینی و گلو کمک می‌کند. یک دستگاه بخور در اتاق خواب خود قرار دهید تا در هنگام خواب هوای محیط مرطوب باشد. حتما فیلتر دستگاه بخور را به صورت منظم عوض کنید، چرا که فیلتر کثیف باعث مشکلات اضافی در تنفس و ریه خواهد شد. برای دانستن اینکه هر چند وقت یکبار باید فیلتر دستگاه خود را عوض کنید از دفترچه راهنمای آن کمک بگیرید.

دستگاه بخور

کم آبی باعث بدتر شدن سرماخوردگی می‌شود بنابراین نوشیدن 8 لیوان آب در زمان سرماخوردگی کاملا ضروریست. نوشیدن مایع‌های بیشتر کمک به کم شدن خلط در گلو و بینی می‌کند. در زمان بیماری قهوه و نوشابه‌های کافئین‌دار ننوشید زیرا باعث کم‌آبی بدن می‌شود.

اگر مواد غذایی که بدنتان برای سلامتی نیاز دارد را دریافت نکنید، مقابله با سرماخوردگی سخت‌تر خواهد شد. خوردن میوه و سبزی راهکار بسیار ساده‌ای برای دریافت موادی است که سیستم ایمنی بدن برای کارکرد درست نیاز دارد. سعی کنید هر روز یک سالاد به همراه چند وعده میوه بخورید. برخی از مطالعات نشان داده است که سیر و مرکبات مدت زمان سرماخوردگی و شدت آن را کم می‌کند.

با سرماخوردگی‌های فصلی خداحافظی کنید!

در زمان خواب بدن به سختی مشغول مقابله در برابر عفونت است، بنابراین هرچقدر که می‌توانید استراحت کنید. سعی کنید زودتر از همیشه بخوابید و اگر برایتان ممکن است در طول روز چرت بزنید. هرچقدر بیش‌تر استراحت کنید، شانس بیش‌تری برای بهبود سریع خواهید داشت.

سرماخوردگی‌های فصلی

استراحت زمان سرماخوردگی

خوابیدن و مصرف نوشیدنی زیاد وقتی سر کار یا در مدرسه هستید، احتمالا دشوار خواهد بود. اگر برایتان مقدور است در خانه بمانید تا سریع‌تر خوب شوید. در صورتی که تصمیم دارید سرکار نروید، در اولین زمان ممکن، از طریق تلفن یا ایمیل به رئیس خود اطلاع بدهید و عذرخواهی کنید. اگر رئیستان با یک روز مرخصی موافقت نکرد از او بخواهید اکه از همان خانه به کار خود بپردازید.

با سرماخوردگی‌های فصلی خداحافظی کنید!

در حالی که هنوز شواهد کافی وجود ندارد، برخی مطالعات نشان داده‌اند که ویتامین C و مکمل‌های حاوی سرخارگل دوره بیماری را کوتاه می‌کنند. از آنجایی که این مکمل‌ها خطرناک نیستند، بد نیست که امتحانشان کنید. قبل از استفاده از این مکمل‌ها حتما از لیبل‌شان در مورد عوارض جانبی آن‌ها اطلاعات کسب کنید. اگر در مصرف دارو محدودیتی دارید، قبل از خوردن ویتامین و استفاده از گیاهان دارویی با پزشک مشورت کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.