دستگاه گوارش قلب دوم انسان

خرید ادکلن

دستگاه گوارش قلب دوم انسان

دستگاه گوارش قلب دوم انسان  دستگاه گوارش وظیفه تغذیه بدن را با مواد مغذی ضروری و مورد نیاز برای حفظ سلامت بر عهده دارد. در همین راستا، اگر مشکل و اختلالی در این مجموعه ایجاد شود می تواند اثر منفی بر سلامت کلی انسان داشته باشد.

دستگاه گوارش قلب دوم انسان

اهمیت آنزیم ها در دستگاه گوارش
توانایی گوارش درست غذا نقش نخست و مهم‌ترین وظیفه دستگاه گوارش است. اگرچه ما غذا را در دهان می جویم، اما این اقدام غذا را به حالت مایع تبدیل نمی کند و زمان ورود به معده همچنان حالت جامد دارد. بدن نمی تواند از غذای جامد استفاده کند و باید آن را به حالت مایع تبدیل کند تا هرآنچه نیاز است به درستی از غذا جذب شود.این فرآیند در معده، جایی که اسید، آنزیم ها و دیگر شیره های گوارشی تولید می شوند تا غذا تجزیه شود، رخ می دهد. اگر آنزیم ها یا شیره های گوارشی به میزان کافی وجود نداشته باشند، گوارش به خوبی صورت نمی گیرد، که به معنای ورود غذا به صورت تکه های جامد و نه حالت مایع به روده کوچک است.اگر بدن قادر به جذب ذرات گوارش نشده غذا نباشد، استفاده از مواد مغذی موجود در غذای مصرفی شما نیز امکانپذیر نخواهد بود. در صورت تداوم این شرایط، سلول ها و پیرو آن کل بدن به تدریج با کمبود مواد مغذی مواجه می شوند. شما می توانید سالم‌ترین رژیم غذایی در جهان را دنبال کنید، اما اگر بدن قادر به تجزیه درست غذا نباشد، هیچ سودی از این رژیم غذایی نخواهید برد. بدن با سوء تغذیه، خستگی، کمبود انرژی و ناتوانی در تولید گلبول های قرمز سالم مواجه می شود که بسیاری از بخش های بدن، به عنوان مثال قلب، مغز، و استخوان ها را با مشکل مواجه می سازد.

نشت از روده
مساله دیگری که به واسطه ورود غذای گوارش نشده به روده کوچک شکل می گیرد، شرایطی به نام سندروم نشت روده است. در شرایطی که روده کوچک تلاش می کند ذرات غذا را جذب کند، آنها سوراخ ها یا پارگی های کوچکی را در روده کوچک ایجاد می کنند. این به معنای آن است که مواد بیش از حد نیاز، وارد بدن می شوند که به واکنش سیستم ایمنی، مانند واکنش های آلرژیک به غذاها یا حساسیت های غذایی منجر می شود. سندرم نشت روده یکی از دلایل آلرژی های غذایی یا مسائل مربوط به گلوتن در دنیای امروز محسوب می شود.

جمعیت باکتریایی روده
یکی دیگر از مسائل مربوط به گوارش که موجب بروز مشکلات سلامت در کل بدن می شود، عدم برخورداری از یک جمعیت باکتریایی قوی در روده است. هشتاد درصد از سیستم ایمنی بدن انسان در روده قرار دارد، به این دلیل که بیشتر از طریق دهان در معرض میکروب ها، باکتری ها و ویروس ها قرار می گیریم. دستگاه گوارش ما منزل تریلیون ها باکتری خوب است که به مبارزه با میکروب هایی که روزانه در معرض آنها قرار می گیریم، کمک می کنند.اما افراد بسیاری به میزان کافی باکتری های خوب در روده خود ندارند تا این کار به درستی انجام شود. به واسطه رژیم های غذایی ضعیف، سطوح بالای استرس و استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها، جمعیت باکتریایی روده ما می تواند به شدت در معرض خطر قرار بگیرد. غلبه جمعیت باکتریایی بد بر جمعیت باکتریایی خوب در روده می تواند به بیماری و عفونت های منظم منجر شود. همچنین، احتمال مواجهه با مشکلات گوارشی مانند یبوست، اسهال، گاز و نفخ بیشتر می شود.

اجابت مزاج نامطلوب
زمانی که درباره مشکلات دفع مواد زائد از بدن صحبت می شود، اجابت مزاج نامنظم می تواند به بروز مشکلات سلامت و پزشکی منجر شود. در حالت ایده آل باید سه بار در روز اجابت مزاج داشته باشید. اگر سه وعده غذایی در روز مصرف می کنید، باید سه بار در روز نیز اجابت مزاج داشته باشید.افراد بسیاری این شرایط را تجربه نمی کنند و ممکن است تنها یک بار در روز اجابت مزاج داشته باشند که می تواند به یبوست اشاره داشته باشد. تجمع مدفوع در روده بزرگ می تواند موجب انباشت سموم در این بخش از بدن شود. روده های ما لوله هایی فلزی نبوده و بافت هایی هستند که خون در آنها جریان دارد. سموم می توانند از طریق جریان خون راهی بخش های دیگر بدن، مانند مغز و قلب شوند. این خون سمی می تواند موجب بروز سردرد، فیبرومیالژیا، تحریکات پوستی، خستگی، سطوح کم انرژی، مغز مه آلود و موارد دیگر شود.با توجه به آنچه گفته شد، سلامت سیستم گوارش را جدی بگیرید و هر گونه علامت منفی در این مجموعه را جدی بگیرید.تشخیص دقیق درد شکم کار دشواری است. حتی با وجودی که آپاندیس شما در قسمت پایین و سمت راست شکم است، بسیاری از افراد هنگام ابتلا به آپاندیسیت، درد را در ناحیه پایینی شکم احساس می کنند. مشکلات کیسه صفرا، که درست در زیر کبد شما و در وسط شکم قرار دارد، می تواند باعث ایجاد درد در قسمت بالایی شکم یا حتی پشت تان شود. تکرار درد شکمی می تواند نشانه ای از بیماری سندرم روده تحریک پذیر (IBS) باشد که بر اساس گزارش کالج آمریکایی گوارش شناسی (Gastroenterology)، ده تا پانزده درصد آمریکایی ها را درگیر کرده، با این که تنها 5 تا 7 درصد مبتلایان شناسایی شده اند. علایم ایجاد شده اغلب شامل گاز، اسهال و/یا یبوست، که حداقل سه بار در ماه به مدت سه ماه یا مدام حداقل به مدت 6 ماه است.زمانی که با پزشک تان صحبت می کنید، بسته به این که چه مدت احساس ناراحتی کرده اید و میزان درد چقدر است تشخیص متفاوت خواهد بود. اگر نسبتا جدید باشد و چیزی نباشد که بتوانید به تغییر رژیم غذایی یا سبک زندگی تان مربوطش کنید، اگر مانع فعالیت های روزانه شماست بعد از چند روز باید به پزشک تان مراجعه نمایید. در صورتی که درد منظم و مداوم داشتید حتی در صورتی که رفع شد هم به پزشک مراجعه کنید. اغلب، مشکل تان توسط پزشک رفع خواهد شد

دستگاه گوارش قلب دوم انسان

به گفته دکتر جنیفر کتز (Jennifer Katz) متخصص گوارش در مرکز پزشکی مونتریور در نیویورک، داشتن یبوست هشدار دهنده نیست و هیچ مقدار حرکات روده ای را نمی توان به عنوان حالت نرمال نام برد. بر اساس گزارش موسسه ملی بهداشت، در واقع توقف مدفوع یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه گوارشی است که 42 میلیون آمریکایی را گرفتار کرده است. معمولا یبوست (مدفوع کردن کمتر از 3 بار در هفته یا حرکات ناقص روده) به علت عدم مصرف فیبر کافی و یا تغییر در روال رژیم غذایی شماست.یبوست گاهی می تواند نشانه بیماری جدی تری باشد. که ممکن است شامل زخم یا جراحت در دیواره روده بزرگ، IBS یا اثرات جانبی داروها باشد. اگر حرکات روده شما با کارهایی که دوست دارید انجام دهید دچار تداخل می شود و مدام باید در حال دویدن به دستشویی باشید، مدفوع تان سفت تر شده و نیاز به فشار دارد یا همیشه برای مدفوع کردن باید از ملین استفاده کنید به پزشک مراجعه کنید.
شمار زیادی از افراد هستند که در سکوت از این بیماری رنج می برند، زیرا تمایلی برای درمان مشکل شان و مراجعه به پزشک ندارند. کارهای زیادی است که ما می توانیم برای بیماران انجام دهیم، مثل تغییر رژیم غذایی یا داروها.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.