ماسک عسل و دارچین برای رفع آکنه

خرید ادکلن

با عسل و دارچین ماسک صورت بسازید

عسل و دارچین هر دو منبع عالی آنتی اکسیدان ها هستند. مطالعات نشان داده است که استفاده از آنتی اکسیدان ها برای پوست در کاهش آکنه و جوش صورت از بنزوئیل پراکسید و رتینوئید ها موثر است این دو ماده معمول آکنه برای پوست است که دارای خواص ضد باکتریایی هستند که یک درمان خانگی فوق العاده برای از بین بردن جوش و آکنه صورت می باشند .

آنتی اکسیدان ها مورد مطالعه قرار گرفتند ویتامین B3، اسید چرب لینولئیک (امگا 6) و آسکوربیل فسفات سدیم (SAP) که در ویتامین C است.این آنتی اکسیدان های خاصی در عسل یا دارچین پیدا نشده اند، اما احتمال دارد که دیگر آنتی اکسیدان ها اثر مشابهی داشته باشند. عسل و دارچین همچنین توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند که دو عامل باعث ایجاد آکنه می شوند.

در حالی که خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدان و ضد باکتری های عسل و دارچین ممکن است به پوست مبتلا به آکنه و جوش صورت کمک کند، هیچ گونه مطالعه در مورد توانایی آنها در درمان آکنه انجام نشده است .

ماسک عسل و دارچین برای رفع آکنه

آموزش درست کردن ماسک عسل و دارچین

2 قاشق غذاخوری عسل و 1 قاشق چای خوری دارچین را با هم مخلوط می کنیم تا مایع خمیر مانند بدست بیاید .
بعد از تمیز کردن پوست ، ماسک را روی صورت خود قرار دهید و آن را برای 10 تا 15 دقیقه نگه دارید.
ماسک را به طور کامل بشویید و صورت خود را خشک کنید.
هفته ای یک تا دوبار این کار را انجام دهید .

عسل و دارچین دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدان و ضد باکتری هستند. از این رو، ممکن است برای پوست و آکنه مفید باشد. جوش های صورت و آکنه همیشه برای خانوم ها مشکل ساز بوده است ، شاید ماسک عسل و دارچین بتواند مشکلاتی که شما در اثر بوجود آمدن آکنه و جوش بوجود آمده را از بین ببرید .

ترجمه : سلامت پوست بی جامه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.