رابطه جنسی با وجود عفونت مخمری و ترشحات سفید واژن

خرید ادکلن

رابطه جنسی با وجود عفونت مخمری و ترشحات سفید واژن

ترشحات سفید واژن عفونت مخمری در صورتی که شدید شود همراه با خارش و سوزش است که در این مرحله شاید فکر کنید داشتن رابطه جنسی امکان پذیر نیست.ولی باید بگوییم اشتباه می کنید البته تا زمانی که ترشحات غلیظ و سفید رنگ ناراحتتان نکند. عفونت مخمری فقط باعث تحریک کانال واژن می شود و تا زمانی که احساس ناراحتی نداشته باشید می توانید رابطه جنسی برقرار کنید.خانم ها معمولا نگرانی هایی درباره عفونت مخمری و رابطه جنسی دارند که در ادامه به آن ها پاسخ می دهیم

رابطه جنسی با وجود عفونت مخمری و ترشحات سفید واژن

آیا رابطه جنسی عفونت مخمری را بدتر می کند؟
شاید. نکته اینجاست که عفونت مخمری در اثر رشد قارچی به نام کاندیدا Candida ایجاد می شود. قارچ کاندیدا معمولا در واژن وجود دارد ولی بسیار کم است.

با وجود عفونت مخمری می توان رابطه جنسی داشت؟

حساسیت به اسپرم شخص مقابل، لوبریکانت یا لاتکس کاندوم می تواند تعادل طبیعی قارچ های واژن را به هم بزند و منجر به عفونت شود. اگر به یکی از این عوامل برای ابتلای خود به عفونت مخمری مشکوک هستید تا زمانی که درمان نشده اید و با پزشک برای پیدا کردن آلرژی احتمالی خود صحبت نکرده اید. رابطه جنسی واژینال را کنار بگذارد.

آیا عفونت مخمری واگیر دار است؟
احتمال سرایت عفونت مخمری وجود دارد. از آن جایی که عفونت مخمری جزو بیماری های جنسی محسوب نمی شود احتمال کمی برای انتقال آن به شخص مقابل وجود دارد. تقریبا 15 درصد مردان بعد از رابطه با زنی که مبتلا به عفنت مخمری است مبتلا به بثورات و خارش روی آلت تناسلی می شوند که نیاز به درمان دارد. ضمن این که باید بدانید عفونت مخمری احتمال پاره شدن کاندوم را بالا می برد.

اگر مبتلا به عفونت مخمری شدم چه کنم؟
علایم عفونت مخمری مشابه سایر عفونت های واژن از قبیل واژینوز باکتری است و باید به طور کامل درمانش کنید. داروهای بدون نسخه برای درمان عفونت مخمری در داروخانه ها وجود دارد ولی اگر برای اولین بار است که به عفونت مخمری مبتلا می شوید بهتر است برای تسخیص درست به پزشک مراجعه نمایید.

درمان عفونت مخمری چقدر طول می کشد
عفونت مخمری متوسط حدودا 48 ساعت بعد از شروع درمان از بین می رود ولی اگر عفونت مخمری مزمن باشد احتمالا به زمان بیشتری برای درمان نیاز دارد. اگر در طول سال بیش از 4 بار به عفونت مخمری دچار شده اید غیر طبیعی بوده و باید به پزشک مراجعه نمایید.

روش پیشگیری از عفونت مخمری
خوراکی های تازه بیشتری بخورید از مصرف هله هوله و خوراکی های فراوری شده اجتناب کنید. از خوراکی های پروبیوتیک برای به تعادل رسیدن باکتری های واژن استفاده کنید. مایو و لباس باشگاهتان را بلافاصله عوض کنید از مصرف دوش واژن اجتنال کرده و به بهداشت خود رسیدگی نمایید.

علت عفونت مخمری ناحیه واژینال چیست؟ Vaginal Yeast Infection
بیشتر عفونت های مخمری توسط یک نوع مخمر به نام Candida albicans ایجاد می شوند. کاندیدا آلبیکانس (Candida albicans) یک قارچ و مخمر و عامل ایجاد عفونت‌های برفک دهان و واژینیت قارچی است.کاندیدا آلبیکانس بصورت همزیست، بر روی پوست و در دهان، دستگاه گوارش و دستگاه تناسلی می‌روید. این قارچ میکروسکوپی جزو میکروارگانیسمهای تشکیل دهنده فلورمیکروبی بدن هستند و بطور طبیعی بصورت هم‌زیستی مسالمت آمیز با ما زندگی می‌کنند و بیماری ایجاد نمی‌کنند.

بهم خوردن تعادل محیط زیست فلورمیکروبی بدن سبب رشد بی رویه این قارچ می‌شود که در مواردی باعث ایجاد عفونتهای شدید مخاطی و جلدی، کاندیدیازیس واژن ، برفک دهان یا سایر بیماریهای قارچی می‌گردد.در واژن سالم تعداد زیادی باکتری و به تعداد کمی مخمر وجود دارد. لاکتوباسیلوس اسیدو فیولوس (Lactobacillus acidophilus) یکی ازانواع باکتری های مفید موجود دراین ناحیه است که رشدارگانیسم های دیگر مثل مخمرها راکنترل می کنند.هنگامی که تعادل این ارگانیسم ها به هم می خورد، مخمرهای موجود در واژینال بیشتر رشد کرده و سبب بروز بیماری می شوند. گاهی اوقات استفاده از آنتی بیوتیک ها سبب بروز این عدم تعادل می شود. سطح استروژن بالا که در اثر بارداری به وجود می آید و یا استفاده از هورمون ها نیز می تواند این توازن را بر هم زند. به همین ترتیب برخی بیماری های خاص نظیر دیابت و یا ایدز نیز می تواند باعث بر هم خوردن تعادل میکروارگانیسمی ناحیه واژن شود.

نشانه های عفونت مخمری واژینال چیست؟
درعفونت مخمری، خارش یا درد در ناحیه واژن و یا سوزش در موقع ادرار و یا درد در موقع مقاربت، از نشانه های این بیماری است. این علائم در هفته قبل از زمان پریود بیشتر است.

رابطه جنسی با وجود عفونت مخمری و ترشحات سفید واژن

راه های تشخیص عفونت مخمری واژینال چیست؟
دربسیاری ازموارد ممکن است این بیماری اشتباه تشخیص داده شود، بنابراین مراجعه به پزشک به هنگام بارداری در زمان حاملگی و یا زمانی که برای اولین بار این عفونت عارض می شود، لازم و ضروری می باشد.

راه های درمان عفونت مخمری واژینال چیست؟
اگر بیمار قبلا عفونت مخمری داشته است می تواند نشانه های بیماری را تشخیص داده و در صورتیکه باردار نباشد با استفاده از داروهایی که بدون نیاز به نسخه پزشک در داروخانه ها به فروش می رسند به درمان خود اقدام نماید. بیمار می تواند از کرم های ضد قارچ، شیاف های مخصوص واژن و یا کپسول های ضد قارچ استفاده نماید. عفونت های قارچی طی دوران بارداری معمول هستند، ولی در این موارد حتما” لازم است با پزشک مشورت گردد.در تعداد زیادی از زنان، عفونت ها ممکن است چندین بار در سال اتفاق بیافتد. اگر خانمی در سال بیش از ۴ بار دچار عفونت گردد، لازم است به پزشک مراجعه کند. با انجام برخی آزمایشات ممکن است بیماری شما، دیابت تشخیص داده شود.همچنین شایان ذکر است که روغن هایی که جهت ساخت کرم ها یا شیاف ها استفاده می گردند باعث از بین رفتن لاتکس کاندوم می شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.